Patricia Tig produce o mare surpriza si merge in turul trei la Miami

Sambata, 25 Martie 2017, ora 07:09
19587 citiri

Patricia Tig a reusit una dintre cele mai mari victorii din cariera si s-a calificat in turul trei de la Miami.

Sportiva noastra a invins-o pe ocupanta locului 18 WTA, Kristina Mladenovici, in doua seturi, scor 7-6 (4), 6-2.

Ambele seturi au fost foarte echilibrate. Primul a durat o ora si opt minute, in timp ce al doilea 54 de minute.

In turul trei, Patricia va avea un nou meci dificil, cu favorita numarul 11, Venus Williams.

Partida va avea loc duminica, la o ora ce nu a fost inca stabilita.

Pentru Tig, aflata acum pe locul 95 WTA, acesta este cel mai bun rezultat obtinut la Miami.

Cea mai buna performanta din cariera ramane sfertul de finala disputat anul trecut la Madrid.