Cea mai bună tenismenă a Spaniei a fost în tribune la meciul cu Germania de la Campionatul Mondial FOTO

Luni, 28 Noiembrie 2022, ora 13:10
2883 citiri
Paula Badosa

Echipa naţională a Spaniei a încheiat la egalitate duminică, scor 1-1, meciul disputat cu Germania, în cadrul grupei E de la Cupa Mondială din Qatar.

Spania a deschis scorul prin Alvaro Morata, în minutul 62, acesta deviind în plasă la o pasă a lui Jordi Alba. Egalarea a venit în minutul 83, când Fullkrug l-a învins pe Unai Simon cu un şut puternic.

Cu acest egal, Germania mai păstrează şanse de calificare în optimi, dar depinde şi de rezultatul din meciul Spania – Japonia.

Meciul a fost urmărit din tribune, la Doha, și de cea mai valoroasă tenismenă a Spaniei, Paula Badosa, locul 13 WTA.

Supranumită ”noua Șarapova” pentru frumusețea sa, Paula Badosa a fost însoțită de iubitul fotomodel, Juan Betancourt, postând câteva imagini pe rețelele sociale.

Germania a anunțat câte tancuri Leopard va primi Ucraina: ”Primul a ajuns la Kiev. Vor urma şi altele”
Noul ministru german al apărării, Boris Pistorius, aflat marţi la Kiev într-o vizită surpriză, a declarat că Ucraina va primi peste 100 de tancuri de luptă de tipul Leopard 1A5 de la mai...
Un șofer care a ridicat un container frigorific de la un supermarket a avut un șoc: A găsit în el cadavrul unui bărbat
Un șofer de camion care efectuează livrări a făcut o descoperire înfiorătoare când s-a dus să ridice un container frigorific gol de la un supermaket din Düsseldorf, Germania. Când a...