Ziare.com
Home > Personalitati > PDL > Comentarii
PDL

Ce parere aveti de Partidul Democrat Liberal PD-L?

Partidul Democrat Liberal PD-L
Partidul Democrat Liberal PD-L
 
5 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

ipotenta pdl

imi pare rau ca am sustinut pdl asa am facut si cu conventia CDR si mi-a parut rau . NU mai am incredere in aparatul de stat .STATUL TREBUIE CA INDIFERENT CE PARTID VINE LA PUTERE SA-SI APERE INTERESLE LUI IAR POLITICIENII SA LUCREZE GRATIS NU PLATITI, POLITICIENII SA FACA LEGI SI SA VEGHEZE ASUPRA CORECTITUDINI APLICARII EI SI ATIT. DUPA CUM OBSERV STATUL(ADICA NOI ) AM AJUNS PE BANII NOSTRII SA FIM UMILITI .POLITICIENII CARE FAC AFACERI CU STATUL SAU FAMILIILE LOR(COPII NEPOTI) NU AU CE CAUTA IN POLITICA UNUI STAT DEJA OBOSIT SI greoi.NOI ROMANII AM AJUNS CERSITORII EUROPEI ,AM AJUNS SA FURAM DIN FONDURI EUROPENE, MINTIM institutii financiare europene si mondiale,iar guvernul ,justitia si parlamentul freaca menta o abureste si albeste pina cred si ei in minciunile pe care le spun. CEAUSESCU DE DEPARTE A FOST PRESEDINTELE TUTUROR ROMANILOR A LASAT TARA CA O FLOARE IAR TOTI BULANGII SIA BATUT JOC DE EA PENTRU NISTE HIRTII.STATUL NU A STIUT SA_ NE APERE INTERESLE NOASTRE a celor care am muncit pentru aceasta tara

 

Avem aceeasi culoare politica dar alta gandire

Sunt de acord cu voi. Ceea ce se intampla in tara asta este gresit din toate punctele devedere. DAR ! sunt si oameni cinstiti, mai putini ce'i drept. Eu sunt sorin, am 18 ani sunt in ultimul an de liceu si ma aflu in PDL de 2 ani. Am ajuns vicepresedinte in organizatia de tineret pe meritele mele si imi doresc sa fac absolut tot ce imi sta in putere sa schimb ceva. Romanul generalizeaza prea mult. Nu inseamna ca daca soferul unui autobuz este criminal, sunt si pasagerii la fel.Eu am incercat sa fac organizatia de tineret sa para mai de graba un club unde ne ocupam de fel de fel de actiuni umanitare sau pur si simplu actiuni legate de timpul liber. Am reusit si cred ca este in pas marunt inainte. Consider ca este datoria noastra in primul rand ca tineri iar in al doilea rand de cetateni ai romaniei sa incepem sa schimbam raul in bine.

Ei, nu fii asa de pesimist, mai sunt si lucruri negresite in tara asta.

Dar mi-a placut comparatia cu soferul de autobuz si pasagerii. Inteleg ca pasagerii suntem noi poporul.
Soferul oare cine o fi?

TINERE fraer

iesti tinar si prost . guvernul si presedintele ar trebui inpuscati precum ceausescu . si daca as avea o arma i-as lichida si sigur as deveni erou national , asa ca asculta vocea poporului si pleaca de acolo sa nu mori nevinovat

Deschide ochii !

Nu cred ca era necesar sa recurgi la cuvantu; "fraer" dar trecem peste.
Cu o asemenea atitudine ca a ta este evident ca nu se poate face nimic in tara asta. In momentul in care cetateanul spune "Eu ies din politica" sau "Mai bine ii omor decat sa ii ascult" e clar ca nivelul de interes pentru a indrepta ceva este la pamant. In primul rand a-ti pastra increderea in partidul din care faci parte chiar si in vremuri rele, inseamna ca esti parte activa, parte ce poate participa oricand la luarea unei decizii sau pur si simplu parte ade sustinere a unei decicii cu aspect benefic pentru societate. Cei de dinainte de 1989 se indoiec in ultimul hal de tineretul din ziua de azi dar sa stiti un lucru .... Tot noi vom ajunge sa va conducem si mereu va exista o parte ce se va lupta pentru binele tarii insa pana acolo e cale lunga si romanul ramane cu gresitul concept " Nu cred pana nu vad " .... Ve-ti vedea


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor