Gestul de nebunie al lui Pep Guardiola care se putea încheia tragic. Reacția antrenorului VIDEO

Joi, 29 Decembrie 2022, ora 15:45
3599 citiri
Pep Guardiola

Echipa engleză Manchester City a învins miercuri, în deplasare, formaţia Leeds United, scor 3-1, în etapa a 17-a din Premier League. Atacantul norvegian Erling Haaland a înscris două goluri.

Echipa campioană a deschis scorul târziu la Leeds, Rodri marcând abia în minutul 45+1 primul gol al întâlnirii. După pauză şi-a intrat în rol norvegianul Erling Haaland, care a reuşit o „dublă”, în minutele 51 şi 64, ambele goluri fiind înscrise din pasele lui Grealish.

Pascal Struijk a redus din diferenţă în minutul 73, dar Leeds nu a putut mai mult şi City, învingătoare cu 3-1, revine pe treapta a doua a podiumului, cu 35 de puncte, la cinci puncte distanţă de lider, Arsenal Londra.

Meciul a fost marcat de o criză de nervi a lui Pep Guardiola care se putea încheia destul de rău.

Mai exact, supărat pe jucătorii săi, spaniolul a șutat cu forță într-o sticlă de apă care s-a îndreptat spre banca tehnică a adversarilor.

Realizând ce-a făcut, Pep Guardiola și-a pus mâinile în cap și a făcut un sprint să vadă dacă cineva a avut de suferit. Din fericire, antrenorul lui City s-a ales doar cu o sperietură, fără să rănească pe cineva.

Pep Guardiola, eliminat din Liga Campionilor: ”Nu regret nimic”
Pep Guardiola, antrenorul echipei engleze Manchester City, a declarat că "rezultatele sunt cele care contează în fotbal", după ce elevii săi au fost eliminaţi la loviturile de departajare de...
Guardiola, criticat de un fost jucător după pierderea calificării în Champions League. "Am uitat stilul nostru"
Sebastian Schweinsteiger a fost jucător de bază la Bayern Munchen și a fost antrenat de către Pep Guardiola în perioada 2013-2015. Pep Guardiola tocmai a pierdut la penalty-uri în fața...