Grigoras: Nu i-as permite nici lui Berlusconi sa intre in vestiar

Sambata, 19 Septembrie 2009, ora 22:30
1432 citiri

Antrenorul formatiei Poli Iasi, Petre Grigoras, il sustine pe Cristiano Bergodi care l-a dat afara pe Gigi Becali din vestiarul Stelei in pauza partidei cu Sheriff Tiraspol.

"Am primit solicitari de si de la presedinte de club si patron de echipa, de a intra in vestiar. Au venit pentru a-i imbarbata pe jucatori sau pentru a suplimenta prima de joc. Eu nu as permite, insa, sa vina sa ii critice, indiferent cine ar fi, Gigi Becali sau Silvio Berlusconi.

Asta e deviza mea. Am si eu niste principii pe care le respect, indiferent cine imi va fi presedinte sau patron", a declarat Petre Grigoras la Sport Total FM.

Cristiano Bergodi a fost demis dupa ce la pauza meciului cu Sheriff Tiraspol nu l-a lasat pe Gigi Becali sa intre in vestiar pentru a vorbi cu jucatorii.

Patronul din Ghencea l-a numit pe Mihai Stoichita in functia de antrenor principal, marcand revenirea lui "Lippi" la Steaua dupa 11 ani.

Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....
Gafele portarului au decis meciul Poli Iași - FC Voluntari din Superliga
Politehnica Iaşi a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a cincea din faza play-out a Superligii de fotbal. Ieşenii au...