Remiza spectaculoasa intre Vaslui si Petrolul

Vineri, 08 Noiembrie 2013, ora 20:55
1565 citiri

FC Vaslui si Petrolul Ploiesti au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea directa din etapa a 14-a din Liga 1.

Gazdele de la Vaslui au deschis scorul prin Antal, insa s-au vazut egalate rapid, in urma reusitei lui Dore.

In ziua in care FRF le-a anulat depunctarea, moldovenii au facut un joc bun impotriva unei echipe cu pretentii din campionatul nostru.

Antal a deschis scorul in minutul 27, cu un sut plasat din interiorul careului. Pana la reusita fostului galatean, Celeban si Madson au irosit ocazii uriase.

Doar cinci minute a durat avantajul baietilor lui Ciobotariu, Petrolul restabilind egalitatea prin Dore. A fost o lansare buna pentru Teixeira in careul gazdelor, sutul acestuia a fost blocat, insa pe recuperare portughezul a centrat bine pentru Dore, care a marcat.

In partea secunda oaspetii de la Ploiesti au solicitat penalti la o interventie a lui Cerniauskas la Ferebory Dore si au fost aproape de gol la sansa lui Vladut Morar.

Ultimele minute au apartinut Vasluiului, care a atacat dezlantuit fara a reusi mai mult.

Echipele:

FC VASLUI: Cerniauskas - Celeban, Cordos, Prahic, Salageanu - Caue, Madson - Viveiros, Sanmartean, Antal - Temwanjera

Antrenor: Liviu Ciobotariu

PETROLUL: Pecanha - Alcenat, Hoban, Geraldo, Guilherme - Romario, De Lucas - Priso, Teixeira, Boudjemaa - Dore

Antrenor: Cosmin Contra

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...