Nebunie în lupta pentru promovare în Liga 1. Care este clasamentul play-off-ul ligii secunde

Joi, 05 Mai 2022, ora 22:05
3654 citiri
Petrolul Ploiești. Foto: Facebook / Petrolul Ploiesti

Formaţia Hermannstadt a remizat, joi seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a opta a play-off-ului Ligii 2 Casa Pariurilor.

Au marcat Petrescu ’44 (penalti) pentru gazde şi Seto ’65 pentru oaspeţi.

Miercuri, Unirea Slobozia a remizat cu Concordia Chiajna, scor 1-1, şi CSA Steaua a pierdut confruntarea cu Universitatea Cluj, scor 0-2.

Clasament: 1. Petrolul – 59 de puncte, 2. Hermannstadt – 57, 3. Universitatea Cluj – 57, 4. CSA Steaua – 46, 5. Concordia – 41, 6. Unirea Slobozia – 40.

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
#petrolul ploiesti, #Liga 2 clasament, #promovare Liga I, #Hermannstadt , #Liga 2