Petrolul Ploiești, tot mai aproape de Liga 1 după ultima victorie din campionat. Clasamentul Ligii 2

Duminica, 17 Aprilie 2022, ora 14:43
2216 citiri
Petrolul Ploiești

Petrolul a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-1), echipa Unirea Slobozia, în primul meci al etapei a V-a a play-off-ului Ligii 2 Casa Pariurilor. Gazdele au revenit după ce au fost conduse cu 1-0.

Au marcat: Cosmin Tucaliuc '26, Ibrahim Diarra '37, Marian Huja '49 / Florinel Ibrian '16.

După acest rezultat, clasamentul play-off-ului este următorul: 1. Petrolul – 57 de puncte, 2. Hermannstadt – 49, 3. Universitatea Cluj – 48, 4. CSA Steaua – 42, 5. Concordia – 40, 6. Unirea Slobozia - 35.

Partida CSA Steaua - FC Hermannstadt are loc, tot duminică, de la ora 17.30, iar meciul Universitatea Cluj - Concordia Chiajna, luni, de la ora 17.30.

Două rezerve au marcat în două minute: cum s-a terminat meciul dintre Universitatea Cluj și Petrolul
Echipa Petrolul Ploieşti a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în etapa a patra din play-out-ul Superligii. Petrolul a marcat golurile victoriei în...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate