Olandezii, socati de victoria Petrolului: "E o rusine!"

Vineri, 09 August 2013, ora 09:15
5132 citiri

Olandezilor nu le vine sa creada ca au fost eliminati din preliminariile Europa League de Petrolul Ploiesti, sustinand chiar ca rezultatul este unul rusinos.

Theo Janssen, mijlocasul celor de la Vitesse Arnhem, a adoptat un discurs extrem de dur dupa ce formatia sa a pierdut "dubla" cu "lupii" din Romania.

"Este rusinos! In prima repriza nu am gresit nimic. Au avut o singura ocazie si au profitat de ea. Noi ne-am creat cateva sanse bune, insa doar in prima parte. In repriza secunda am fost la pamant. Nu poti ataca doar cu baloane trimise lung, pentru ca adversarii le resping foarte usor.

E o rusine! Cred ca suntem o echipa mult mai buna, dar acum doar putini dintre jucatorii nostri au evoluat la nivelul lor obisnuit", a spus Janssen.

Petrolul se califica fabulos in playoff-ul Europa League

Petrolul Ploiesti s-a calificat in playoff-ul Europa League dupa o victorie de infarct in Olanda, pe terenul lui Vitesse Arnhem, scor 2-1.

Prahovenii au marcat golul victoriei la ultima faza a meciului, prin Gicu Grozav. In prima mansa, scorul a fost egal, 1-1.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Petrolul Vitesse rezultat, #Petrolul Europa League, #Petrolul Ploiesti Europa League , #stiri Petrolul Ploiesti