Liga 2: Rezultatele meciurilor de duminica. Petrolul castiga in minutele 92 si 94 derbiul cu Timisoara

Duminica, 16 Septembrie 2018, ora 15:38
4404 citiri

Petrolul Ploiesti a avut mari emotii in meciul sau din runda curenta de Liga 2 cu ASU Poli Timisoara, castigand cu 2 goluri marcate in prelungirile partidei de pe stadionul Ilie Oana.

Este a treia victorie in campionat consecutiva pentru prahoveni, golurile venind in minutele 92 si 94, prin Marinescu si Saim. Petrolul urca pe 3 dupa aceasta victorie, cu 5 victorii, 1 remiza si o infrangere, 16 puncte, doua sub liderul Clinceni.

Etapa viitoare, Petrolul va juca pe Cluj Arena, impotriva Universitatii, in derbiul marilor formatii aflate acum in liga secunda.

Dar iata toate rezultatele zilei din L2:

Aerostar Bacau - Luceafarul Oradea 3-1 (Hurdubei 11', Buhacianu 23', Vraciu 36' / Mitrica 45')

ACS Poli Timisoara - Sportul Snagov 1-2 (Pop 44' / Hlistei 59', Buia 69')

Petrolul - ASU Poli 2-0 (Marinescu 92', Saim 94')

Echipele din Timisoara sunt pe locurile 13 (ASU) si 18 (ACS), Balotesti fiind codasa cu 2 puncte.

Snagov ocupa locul 2 cu 17 puncte, urmand ca luni sa mai avem un derbi de traditie, FC Arges - U Cluj.

Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
#rezultate de duminica Liga 2, #Petrolul castiga in ultimele clipe cu, #Petrolul urca pe 3 Liga 2 , #stiri Petrolul Ploiesti