Victorie obtinuta in prelungiri

Duminica, 29 Octombrie 2023, ora 23:58
22 citiri
Baschet
FC Arges Basketball a obtinut a cincea victorie din aceasta editie de campionat, dupa ce a reusit sa se impuna, scor 82-80, in confruntarea de sambata, din deplasare, cu SCM U Craiova. Pitestenii au avut nevoie de o repriza suplimentara de prelungiri pentru a se impune, la finalul celor patru sferturi fiind egalitate, 66-66. Principalul marcator al argesenilor a fost Jevtovic, cu 20 de puncte, secondat de Allen, cu 15, si Kelly, cu 12 puncte. In urma acestui succes, FC Arges ocupa locul ...citește toată știrea