Petrolul Ploiesti, 2-8 cu FC Voluntari!

Joi, 10 Septembrie 2020, ora 10:27
51 citiri
Petrolul Ploiesti a sustinut un meci amical cu prim-divizionara FC Voluntari, partida desfasurandu-se la Buftea, fiind pierduta de elevii lui Viorel Moldovan cu 8-2! Dupa numai 23 de minute petrolistii isi asigurasera un avantaj confortabil, prin golurile lui Saim Tudor (19) si Eugen Zasavitschi (23), insa ce a urmat a fost un cosmar pentru "lupii galbeni". La cabine cele doua echipe au intrat la egalitate, goluri Voinescu (35) si Sousa Anderson (38), din penalty, insa dupa pauza ilfovenii au ...citește toată știrea