Petrolul, victorie doar pentru orgoliu la Cluj

Duminica, 28 Martie 2021, ora 19:01
23 citiri
Petrolul Ploiesti nu a reusit calificarea in play off-ul ligii secunde la fotbal, desi s-a impus pe Cluj Arena, in fata Universitatii din localitate cu 2-1, ambele echipe urmand sa meraga doar in play out.

Ploiestenii au marcat primii, printr-o reusita de generic, de la jumatatea terenului, Silviu Pana trimitand balobul peste portarul Mutiu. Desi gazdele au egalat prin Taub, dar galben-albastrii au punctat decisiv prin Vajushi, in cel de-al doilea minut de prelungire, un gol cu gust amar, ...citește toată știrea