Liga 1: Poli Iasi castiga categoric la Voluntari si se apropie de play-off

Sambata, 03 Februarie 2018, ora 19:52
2560 citiri

Poli Iasi a obtinut o victorie categorica in deplasarea de la Voluntari si se apropie serios de locurile ce asigura prezenta in play-off-ul campionatului.

Moldovenii s-au impus pe terenul ilfovenilor cu un incredibil 4-0, la capatul unei partide de in care nu s-a pus niciun moment problema invingatoarei.

Dupa un debut de partida in care au amenintat poarta Voluntariului, oaspetii au deschis scorul in minutul 28, atunci cand Bosoi a punctat cu un sut sec, profitand insa de greselile in lant ale jucatorilor echipei gazda.

Patru minute mai tarziu, Andrei Sin a dus scorul la 2-0 din centrarea lui Bosoi, fotbalistul de la Iasi trimitand in plasa de langa un adversar.

In finalul primei reprize a venit randul lui Andrei Cristea sa centreze bine, iar Badic, nemarcat in careul advers, s-a inaltat si a punctat cu o lovitura de cap foarte bine plasata.

N-au trecut decat trei minute din partea secunde si, pe contraatac, acelasi Cristea l-a lansat excelent pe Chelaru, care a marcat cu o deviere.

Iasul obtine cea mai clara victorie din acest sezon in deplasarea de la Voluntari si pune presiune pe echipele care se lupta pentru cele sase pozitii de play-off.

ECHIPELE DE START

Voluntari: Petrariu - Pleasca, I. Balaur, C. Achim, Bucurica - Rauta, Novac - Ivanovici, Marinescu, Pircalabu - Ad. Balan

Rezerve: D. Balauru, Cernat, Capatana, C. Lazar, I. Voicu, Cazan

Poli Iasi: Koselev - Bosoi, Mihalache, Cioinac, Badic - Qaka, Chelaru - Almada, Santos, Sin - A. Cristea

Rezerve: Rusu, Pantiru, Al. Zaharia, Mihaescu, Luwaga, Cisse, Gavrila

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Liga 1 rezultate, #Voluntari Iasi rezultat, #Poli Iasi victorie Voluntari , #Liga I