Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Meciul Poli Iași - Oțelul a stabilit prima echipă promovată matematic în Superliga

Marti, 02 Mai 2023, ora 19:53
3013 citiri
Poli Iași a promovat matematic în Superliga

Echipa Poli Iaşi a învins marţi, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a 6-a a play-off-ului Ligii 2, și a promovat matematic în Superliga.

Poli Iaşi nu a avut probleme în meciul de pe teren propriu cu Oţelul Galaţi. Gazdele au deschis scorul însă destul de tîrziu, în minutul 45+1, prin Alin Roman. În partea secundă, Harrison a reuşit să majoreze scorul la 2-0, înscriind în minutul 58.

În clasament Poli Iaşi ocupă primul loc al play-off-ului Ligii 2, cu 52 de puncte. Oţelul Galaţi are 45 de puncte şi este pe locul al treilea. Pe locurile de baraj se află Dinamo Bucureşti (39 de puncte) şi Gloria Buzău (38 de puncte).

Echipa CSA Steaua Bucureşti, ocupanta locului al doilea, cu 48 de puncte, nu are drept de promovare în Superligă.

S-a stabilit prima echipă promovată în Superliga, pentru prima dată în istorie
Echipa Unirea Slobozia a învins miercuri, în deplasare, scor 1-0, gruparea CS Mioveni, în etapa a şasea din play-off-ul ligii secunde. Unirea Slobozia a promovat în Superligă pentru prima...
Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....