Poli Iași - FCU Craiova, meci vital în cursa pentru supraviețuire în Superliga. Gol și penalty anulate oltenilor

Luni, 08 Aprilie 2024, ora 20:01
2236 citiri
Poli Iași a remizat cu FCU Craiova FOTO Facebook

Formaţia Poli Iaşi a remizat, luni, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Superligii.

În minutul 16, un gol al oltenilor a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR.

De asemenea, în minutul 30 arbitrul a dictat penalti pentru FCU, dar decizia a fost anulată tot după consultarea VAR.

În urma rezultatului, cele două echipe rămân pe locurile 7 și 8 (de baraj), însă pot fi depășite de Dinamo, în cazul unei victorii cu Oțelul luni seară.

Poli Iaşi: Lung Jr. – Stefanovici, Samayoa, Bouhenna (Ilie ’79), Todoroski – Bordeianu (Jatoba ’78) – Allan Oliveira Mota (L. Mihai ’37), Marchioni, A. Roman, Bettaieb (Harrison ’64) – Sergiu Buş (Kabran ‘65. Antrenor: Toni Da Silva.

FCU Craiova: Gurău – Compagnucci, Lacroix, Lekiatas, Padula – Albu, Vl. Pop (Negru ’71) – Baeten, Chiţu (Ibrahimi ’67), Bahassa (Sidibe ’46) – Blănuţă (Blidar ’89). Antrenor: Eugen Trică.

Cartonaşe galbene: Bettaieb ’51, Bouhenna ’53, Harrison ’66 / Lacroix ‘45+2, Pop ’70, Baeten ‘72

Arbitri: Rareş George Vidican – Valentin Avram, Alexandru Cerei – Claudiu Marcu

Arbitri VAR: Iulian Dima, Mihăiţă Necula

Observator: Liviu Ciubotariu

Quarterly Report - Editia 4

Ce șanse de salvare are Dinamo după primul meci al ”barajului”. Goluri spectaculoase, cu 30.000 de fani în tribune
Echipa Dinamo Bucureşti a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea ciucana AFK Csikszereda, în prima manşă a barajului de promovare/menţinere în Superligă. Cu peste 30.000...
Clubul din Superliga renunță la 6 jucători. Unde se duce vedeta echipei
Clubul Sepsi OSK a anunţat, luni, 20 mai, că şase jucători vor părăsi echipa la finalul lunii iunie, când le expiră contractele. Astfel, Mihai Bălaşa, Mario Rondón, Jonathan...