Titi Dumitriu a debutat cu o remiza pe banca Politehnicii Iasi

Duminica, 18 Aprilie 2010, ora 17:55
1059 citiri

Titi Dumitriu a debutat cu un rezultat de egalitate, scor 1-1, pe banca Politehnicii Iasi, in meciul cu Otelul Galati.

Iesenii au lasat accesul liber la meci in speranta unei sustineri in numar cat mai mare, insa dupa un inceput bun de partida galatenii au reusit deschiderea scorului.

Dupa 30 de minute de joc, Ionut Neagu a pasat excelent catre defensiva adversa, iar Razvan Ochirosii, ramas singur cu Branet, a inscris cu lejeritate.

Gazdele au acuzat socul primirii acestui gol, iar pana la pauza galatenii puteau face 2-0, insa Antal a ratat din pozitie de unu la unu cu Branet.

Iesenii au revenit pe tabela de marcaj la doar cinci minute dupa pauza, cand Vali Badea a transformat un penalty obtinut tot de el.

Meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1, iar nici una dintre cele doua echipe nu a fost multumita.

Anunțul făcut de primarul din Galați, alături de Dorinel Munteanu: ”Se va ridica la suma de 100 de milioane de euro”
Primarul oraşului Galaţi, Ionuţ Pecheanu, a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, începerea studiului de fezabilitatea în vederea construirii unui stadion de 25-30.000 de locuri, pe...
Gafele portarului au decis meciul Poli Iași - FC Voluntari din Superliga
Politehnica Iaşi a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a cincea din faza play-out a Superligii de fotbal. Ieşenii au...