Jucătoarea fără permis de conducere a câștigat un Porsche la WTA Stuttgart VIDEO

Duminica, 21 Aprilie 2024, ora 15:58
2889 citiri
Rîbakina a câștigat un Porsche FOTO X

Tenismena Elena Rîbakina din Kazahstan, locul 4 mondial, a câștigat duminică turneul WTA 500 de la Stuttgart.

În finală, Rîbakina a învins-o fără drept de apel pe ucraineanca Marta Kostyuk (27 WTA), scor 6-2, 6-2, meci care a durat puțin peste o oră.

Ca de obicei la turneul din Germania, sponsorul Porsche a pus la bătaie o luxoasă mașină, pe care Rîbakina n-a avut însă voie s-o conducă pe teren, pentru că jucătoarea de 24 de ani nu are încă permis de conducere.

”Este unul dintre obiectivele mele în acest an, în afara tenisului”, a recunoscut Rîbakina.

Quarterly Report - Editia 4

Tenismena care a câștigat primul său titlu WTA, înainte de Roland-Garros
Jucătoarea americană de tenis Peyton Stearns a câştigat turneul WTA 250 de la Rabat (Maroc), dotat cu premii totale de 267.082 de dolari, cu o zi înainte de startul turneului de Grand Slam de...
Revanșă în finala cu numărul 48 a carierei. Ce turneu important a câștigat românca
Jucătoarea română de tenis Monica Niculescu a disputat sâmbătă a 48-a sa finală din circuitul WTA, în proba de dublu a turneului de la Strasbourg. Perechea Monica Niculescu/Cristina...