Internaționalul român din Italia, atacat de presa din peninsulă. Speranța este în noul antrenor

Joi, 18 Aprilie 2024, ora 12:52
5342 citiri
George Pușcaș FOTO facebook

Presa din Italia a luat în discuție situația echipei de Serie B Bari care suferă extrem de mult la capitolul ofensivă.

Atacanții au fost criticați de jurnaliști iar românul George Pușcaș nu putea evita această situație. Cu doar trei goluri marcate, George Pușcaș nu este chiar atât de slab, el jucând mai puțin decât restul, astfel că este al doilea golgeter al echipei la raportul minute jucate și goluri.

”George Pușcaș a fost subiectul unor discuții în contradictorii în Bari luni la rând. Fotbalistul adus în ianuarie în speranța că va rezolva problemele din ofensiva lui Bari, a devenit în aceste luni un adevărat ’caz’ și nu este singurul.

Deși a ajuns într-o formă slabă, Pușcaș a fost mereu propus să fie titular în primele meciuri, însă pe parcurs a jucat din ce în ce mai puțin, până în punctul în care a ajuns din nou pe banca de rezerve. După ce a fost înlocuit la pauză în meciul cu Modena, atacantul român nu a jucat deloc împotriva lui Cremonese, iar Iachini a explicat că a luat această decizie pentru ’a nu pune presiune pe el’.

Chiar dacă a avut prestații mediocre, cu trei goluri marcate, Pușcaș reprezintă al doilea cel mai bun atacant al lui Bari dacă ne uităm la raportul dintre golurile înscrise și minutele jucate. Un caz controversat, pe care Bari l-a mai întâlnit în trecut la atacanții transferați în iarnă”, au scris italienii de la TuttoBari.

”Bari trebuie să obțină puncte și are nevoie disperată de golurile lui Pușcaș, care va avea de acum înainte un nou profesor, pe Federico Giampaolo”, au adăugat cei de la publicația menționată.

Quarterly Report - Editia 4

Lidera extremei drepte franceze, Marine Le Pen, o curtează pe șefa guvernului de la Roma. „Acum este momentul să ne unim“
Cu câteva zile înainte de alegerile europene din 6-9 iunie, liderul de extremă dreapta franceză, Marine Le Pen, i-a făcut o altă ofertă premierului italian Georgia Meloni de a forma un...
Top trei destinații europene care rivalizează cu Grecia. Unde să mergi în vacanța aceasta dacă vrei să mai schimbi peisajul VIDEO
Peste un milion de români ajung an de an în Grecia. Țara este cunoscută pentru peisajele sale pitorești, insulele fermecătoare și mâncarea delicioasă, fiind una dintre cele mai populare...