Victorie importantă pentru Genoa, cu cei doi fotbaliști români titulari

Marti, 17 Ianuarie 2023, ora 12:02
1513 citiri
George Pușcaș joacă la Genoa FOTO facebook

Echipa Genoa, cu Radu Drăguşin şi George Puşcaş titulari, a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Venezia, în etapa a XX-a a ligii secunde din Italia.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Coda, în minutul 85.

Puşcaş a primit un cartonaş galben în minutul 62 şi a fost înlocuit în minutul 67 chiar cu autorul golului, Massimo Coda.

Radu Drăguşin a fost integralist.

În clasament, Genoa ocupă locul 3, cu 36 de puncte, iar Venezia este pe 18, cu 20 de puncte.

Lider în Serie B este Frosinone, cu 42 de puncte.

A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...
Unul dintre colegii lui Radu Drăgușin a fost în depresie. Cine i-a salvat viața starului de la Tottenham
Atacantul echipei Tottenham şi internaţionalul brazilian Richarlison a vorbit la ESPN despre depresia profundă prin care a trecut în 2023. Colegul lui Radu Drăgușin le-a recomandat tuturor...
#puscas, #Dragusin, #titulari, #genoa, #serie B, #victorie, #venezia , #stiri fotbal