Marti, 09 August 2022, ora 07:49
4262 citiri
Mirel Radoi poate antrena Craiova FOTO facebook

Mirel Rădoi este anunțat ca fiind viitorul antrenor al Universității Craiova, putând prelua echipa chiar înainte de returul cu Zorya Lugansk, programat joi.

Schimbarea lui Laszlo Balint este iminentă, iar Rădoi și-a conturat deja stafful tehnic, din care va face parte fostul său secund de la echipa națională, Florin Constantinovici.

Antrenor cu portarii ar urma să fie Robert Tufiși, iar Mihăiță Ianovschi s-ar regăsi și el în staff.

Universitatea Craiova întâlnește joi, echipa ucraineană Zorya Lugansk, de la ora 20:30, în manșa a doua din turul 3 preliminar al Conference League. În tur, Zorya a câștigat cu 1-0.

Cutremur în fotbalul românesc. Un jucător de top a fost prins dopat
Cosmin Matei, mijlocașul de 32 de ani al lui Sepsi, ar fi fost depistat pozitiv după eșecul suferit de covăsneni cu Universitatea Craiova, meci disputat pe 4 februarie 2024. Fotbalistul ar...
Antrenorul care a câștigat Cupa României în memoria fiicei ucise: ”Da, e pentru îngerul meu”
La exact 10 luni după ce fiica sa, Ema, și-a pierdut viața în atacul armat de la școală, antrenorul Dragan Kobiljski a câștigat Cupa României la volei. Zi istorică în Giulești! Rapid...