Lazio, eliminata din Cupa Italiei dupa o greseala a lui Radu Stefan (Video)

Joi, 20 Ianuarie 2011, ora 14:10
1135 citiri

Lazio Roma, echipa la care este legitimat si romanul Radu Stefan, a fost eliminata din faza optimilor de finala ale Cupei Italiei dupa ce a pierdut intalnirea cu marea rivala AS Roma, scor final 1-2.

Golul decisiv a fost inscris de Simplicio dupa o gafa mare a fundasului "tricolor".

Intalnirea a fost precedata de incidente serioase, autocarul celor de la Lazio fiind atacat cu pietre de fanii Romei. Parbrizul si mai multe geamuri au fost sparte iar un oficial al echipei a fost ranit usor.

Un suporter lazial in varsta de numai 15 ani a ajuns la spital, el fiind injunghiat de rivali in timpul unei altercatii.

Pe teren, incrancenarea nu a lipsit, insa jucatorii au dat dovada de stapanire de sine. Roma a deschis scorul in minutul 53, Borriello transformand un penalti acordat dupa un hent comis de Lichtsteiner in propriul careu.

Lazio a restabilit egalitatea doar 4 minute mai tarziu. Zarate a fost secerat in careu de Juan si apoi tot el a transformat lovitura de la 11 metri.

Partida a fost decisa in minutul 77, de gafa lui Radu Stefan. Fundasul nostru a avut doua interventii consecutive nereusite, Simplicio i-a "furat" balonul si a inscris cu un sut plasat.

Vezi mai jos video:

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Lazio eliminata Cupa Italiei, #Lazio invinsa AS Roma, #Radu Stefan greseala Roma Lazio , #Lazio Roma