Roma si Lazio, egal cu Stefan Radu pe teren, decis de doua gafe colosale ale portarilor (Video)

Duminica, 26 Ianuarie 2020, ora 20:57
3459 citiri

Roma si Lazio au terminat la egalitate in marele duel al orasului Roma, capitala Italiei, pe stadionul Olimpico.

Un meci in care Stefan Radu a fost titular la oaspeti si integralist, avand o buna evolutie pe teren. Partida a fost terminata cu scorul de 1-1, jocul fiind decis in chiar primele 35 de minute.

Ambele goluri au venit dupa erori colosale facute de cei doi portari, Pau Lopez si Strakosha. Edin Dzeko a deschis scorul pentru Roma in minutul 26, lovitura cu capul dupa centrarea lui Cristante, profitand de o iesire total aiurea a lui Strakosha.

In minutul 34, Acerbi a marcat dupa o gafa si mai monumentala, daca se poate spune asa. Gafa i-a apartinut lui Pau Lopez, portarul Romei, care a vrut sa boxeze de doua ori o minge venita de la un coleg de-al sau, care a dorit sa respinga o centrare venita din corner.

Lopez a gresit, balonul a venit spre propria poarta, iar Acerbi a profitat si a marcat lejer cu capul un gol mai mult decat hilar.

Cele doua goluri le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Dupa acest derbi, Lazio ramane pe 3 cu 46 de puncte, in timp ce Roma este cu un loc mai jos, cu 39 de lungimi.

Partida a facut parte din runda cu numarul 21 din Serie A, iar Radu Stefan se poate lauda ca a bifat al 18-lea "Derby della Capitale" din cariera. Roma a dominat intregul act secund, dar ratarile lui Dzeko si Under au facut diferenta.

Roma: Lopez - Santon, Mancini, Smalling, Spinazzola - Veretout, Cristante - Under, Pellegrini, Kluivert - Dzeko.

Lazio: Strakosha - Luiz Felipe, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinkovic-Savic, Lucas Leiva, Luis Alberto, Lulic - Immobile, Correa.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Roma si Lazio egal dupa doua, #Video Roma si Lazio egal rezumat, #gafe colosale portari in derbi Roma , #stiri Radu Stefan