Stefan Radu i-a marcat un gol superb lui Ionut Radu in Serie A (Video)

Duminica, 29 Septembrie 2019, ora 17:30
6389 citiri

Fundasul roman al celor de la Lazio Roma, Stefan Radu a marcat un gol splendid in poarta unui alt roman, Ionut Radu, fostul capitan al nationalei Romaniei de tineret.

Lazio conducea deja cu 1-0 pe tabela in momentul in care Stefan Radu a iesit la rampa cu un sut la vinclu din coltul careului mare, dupa cum puteti vedea in imagini VIDEO pe acest link.

Golul romanului a venit in minutul 40, iar in acest moment, dupa minutul 60, Lazio conduce deja cu 3-0, celelalte doua goluri fiind aduse de Savici si de Caicedo.

Portarul roman Ionut Radu a inceput aceasta partida ca titular.

Stefan Radu este cotat la 32 de ani la 5 milioane de euro, iar in acest sezon se afla la primul gol in Serie A. Ultimul gol al sau in Italia venise in sezonul 2016/2017.

Fostul jucator de la Dinamo are 452 de meciuri si 10 goluri marcate in tricoul lui Lazio.

Lazio este pe locul 6 in Italia, cu 10 puncte dupa sase etape scurse.

UPDATE: Partida s-a terminat 4-0, dupa un ultim gol reusit de Ciro Immobile in minutul 78.

Reamintim ca Lazio e in grupa cu Rennes, Celtic si CFR Cluj in Europa League, fiind invinsa la debut de ardeleni in Gruia cu 2-1.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Stefan Radu gol superb Video poarta, #Stefan Radu marcheaza gol la vinclu , #stiri Radu Stefan