Episod nefericit în cariera lui Rafael Nadal. Nu i s-a mai întâmplat asta din 2005

Luni, 20 Martie 2023, ora 09:52
1804 citiri
Rafael Nadal a ieșit din Top 10 ATP FOTO facebook

Rafael Nadal este accidentat și încă nu se știe când va reveni pe terenul de tenis, în discuție fiind și vârsta de 36 de ani a spaniolului.

Absența lui de pe teren se simte și în clasamentul ATP, acolo unde Rafa a părăsit Top 10 mondial pentru prima dată din aprilie 2005.

Nadal este începând de astăzi pe poziția 13 în ierarhia tenisului masculin, acolo unde pe primul loc a revenit Carlos Alcaraz, campion la Indian Wells, care a profitat de absența lui Novak Djkovic, ce nu poate intra în SUA întrucât nu e vaccinat.

10. Fritz (-5)

Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...
”Regele” Nadal a jucat primul meci pe zgură după 2 ani. Cum s-a descurcat la ATP Barcelona, pe terenul care-i poartă numele VIDEO
Tenismenul spaniol Rafael Nadal s-a calificat marți în turul secund al turneului ATP 500 de la Barcelona, jucând primul său meci pe zgură după aproape 2 ani, de la Roland-Garros 2022....
#Rafael Nadal, #top 10 mondial, #iesire, #locul 13 ATP, #rezultate, #accidentare , #stiri tenis