Semifinalele masculine la Roland-Garros 2022. La ce oră joacă Rafael Nadal

Vineri, 03 Iunie 2022, ora 09:09
5073 citiri
Rafael Nadal

Vineri, 3 iunie, sunt programate ambele semifinale masculine la turneul de Grand Slam de la Roland-Garros.

Rafael Nadal, locul 5 ATP și de 13 ori câștigător la Roland-Garros, va evolua cu germanul Alexander Zverev, locul 3 ATP, meci programat nu înainte de ora 15.45.

Ulterior, nu înainte de ora 18.30, se va desfășura a doua semifinală, dintre norvegianul Casper Ruud, locul 8 mondial, și croatul Marin Cilic, locul 23 ATP şi cap de serie 20.

La feminin a fost stabilită deja marea finală, dintre poloneza Iga Swiatek și americanca Cori Gauff, meci care se va disputa sâmbătă.

Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...
4 românce la Roland Garros! Care e singura șansă a Simonei Halep?
Turneul de tenis Roland Garros 2024 va demara peste aproape o lună, iar cei mai buni tenismeni ai lumii participă la acesta. Organizatorii au publicat deja lista de jucători și jucătoare...