Rafael Nadal: ”Nu știu când mă întorc pe teren!” Declarația care sperie lumea tenisului

Vineri, 15 Octombrie 2021, ora 18:42
2039 citiri

Tenismenul spaniol Rafael Nadal (35 de ani) a oferit informații îngrijorătoare despre accidentarea la piciorul stâng care l-a chinuit pe tot parcursul anului.

Jucătorul cu 20 de titluri de Grand Slam, dintre care 13 la Roland-Garros, n-a mai jucat din luna august, înainte de US Open, și nu va reveni prea curând în circuit, conform propriilor afirmații.

”Vreau să mă refac cât mai bine după această accidentare. Nu știu când voi juca din nou, lucrez mult în fiecare zi, urmez un plan specific cu o foaie de parcurs marcată și cu obiective foarte clare”, a spus Nadal cu ocazia unui eveniment desfășurat la Mallorca.

Rusul Aslan Karaţev l-a învins sâmbătă pe britanicul Andy Murray, 6-3, 6-3, după o oră şi 32 de minute de joc, în finala turneului de tenis ATP 250 de la Sydney, dotat cu premii totale de...
Surpriză în circuitul ATP înainte de Australian Open. Un jucător de pe locul 145 a câștigat primul său trofeu, în orașul natal
Tenismanul australian Thanasi Kokkinakis a câştigat sâmbătă primul său titlu în circuitul principal, impunându-se în finala turneului ATP 250 de la Adelaide în faţa francezului Arthur...