Perfomanță mare pentru tenismena Raluca Olaru în Rusia

Miercuri, 20 Octombrie 2021, ora 17:33
8987 citiri

Perechea Raluca Olaru/Nadia Kicenok (România/Ucraina), cap de serie numărul 4, s-a calificat, miercuri, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 500 Kremlin Cup.

Olaru şi Kicenok au beneficiat în sferturi de abandonul echipei Anna Kalinskaia/Anastasia Potapova (Rusia), după 33 de minute de joc, la scorul 5-2 în primul set pentru româncă şi colega sa.

Calificarea în semifinale este recompensată în proba de dublu a turneului de la Moscova cu un premiu total în valoare de 10.000 de dolari şi cu câte 185 de puncte WTA.

Irina Tănase, despre despărțirea de Liviu Dragnea: ”Nu avea cum să mă prindă cu fostul iubit”
Legătura sentimentală dintre Liviu Dragnea (59 de ani) și Irina Tănase (28 de ani) traversează o perioadă de criză după ce fostul politician s-a simțit înșelat cu fostul iubit al...
Ministrul Muncii, atac la Cristian Ghinea: ”Este artizanul sărăciei pensionarilor din România”. Detalii despre majorările promise în 2022
Ministrul Muncii, Marius Budăi, a dat asigurări duminică, 5 decembrie, că sunt bani pentru majorarea pensiilor și a alocațiilor în 2022. Precizarea a fost făcută după atacul...