Raluca Olaru, infrangere dramatica la Sydney

Joi, 14 Ianuarie 2016, ora 08:40
4275 citiri

Raluca Olaru a pierdut dramatic, joi dimineata, meciul de dublu disputat in semifinalele turneului WTA de la Sydney, Australia.

Romanca a facut pereche cu Yaroslava Shvedova, din Kazahstan, cele doua pierzand cu 6-4, 4-6, 8-10 in fata perechii Martina Hingis/Sania Mirza, cele mai bune jucatoare din lume in proba de dublu.

Meciurile tenismenilor romani din Australia, intrerupte din cauza ploii

Partida a fost intrerupta dupa mai putin de o ora, din cauza vremii nefavorabile, cand perechea romancei conducea surprinzator cu 1-0 si 2-1 la game-uri in setul al doilea.

Dupa reluarea partidei, Olaru si Shvedova au pierdut 4 game-uri consecutive si setul al doilea.

Performanta uriasa pentru Raluca Olaru: Calificare in semifinale la Sydney

Olaru a atins penultimul act de la Sydney dupa o victorie in doua seturi, scor 6-3, 6-2, cu favoritele numarul patru ale competitiei, Timea Babos si Katarina Srebotnik.

Pentru calificarea in semifinale, cele doua vor primi 180 de puncte in clasamentul WTA de dublu si un cec in valoare de 11.735 de dolari.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#Raluca Olaru meci Sydney, #Raluca Olaru infrangere Sydney, #Raluca Olaru semifinale Sydney, #Raluca Olaru meci Martina Hingis , #stiri Raluca Olaru