08 Septembrie 2012 - FC Botosani- Rapid CFR Suceava 1-2 (0-2). Vezi rezultatele etapei a II-a

FC Botosani a debut cu stangul in noua editie de campionat, pierzand cu 2-1 (2-0) partida disputata sambata pe Stadionul Municipal in fata formatiei Rapid CFR Suceava. Sucevenii au marcat in minutele 21 si 41 prin Negru, din penalty, dupa doua faulturi in careu. In minutul 80, in ciuda jocului foarte slab, Botosaniul reduce din diferenta prin Boghian.

FC Botosani: V.Curileac- C.Maghici, C.Dinu (cpt.), Ursu, V. Bordeanu- E. M'bella, G. Vasvari, D. Todoran, P. Pacurar- G. Carjan (56 Boghian),

16 Septembrie 2010 - Rapid CFR Suceava joaca vineri impotriva celor din Focsani

Vineri, 17 septembrie, pe stadionul Areni, fotbalistii de la Rapid CFR Suceava joaca in compania celor de la CSM Focsani, intr-un meci contand pentru etapa cu numarul 4 a Ligii a III-a.

Pana in prezent ceferistii au acumulat 4 puncte, cu o victorie, un egal si o infrangere si tintesc victoria in

30 August 2010 - Victorie fara emotii si candidati la podium

FC Panciu a pornit cu dreptul in liga a treia de fotbal dupa ce si-a respectat numele si s-a impus cu un categoric 5-1 (2-0) in fata unei echipe, CSM Pascani care a aflat abia saptamana trecuta ca poate participa in campionat. Elevii antrenorilor Sorin Haraga si Danut Bolocan au trecut peste tracul debutului in noul sezon si, dupa un prim act in care au punctat de doua ori, s-au dezlantuit in repriza a doua. Florin Stanciu a deschis seria golurilor dintr-un penalty obtinut dupa un fault comis

12 Mai 2010 - Fotbalistii suceveni in revenire de forma

Rapid CFR Suceava - Willy Bacau 4 - 1 (2 - 1)

In etapa a

11 Aprilie 2010 - Succes acontat din prima repriza (Fotbal, Liga a III-a)

Rapid CFR
Suceava - Cetatea Tg. Neamt 2-0 (2-0)
In ultimul meci al etapei a 23-a din Liga a III
-a, Rapid CFR
Suceava s-a impus cu 2-0 in fata Cetatii Tg. Neamt, prin golurile marcate de

07 Martie 2010 - Rapid a ajuns la 3 puncte de retrogradare (Fotbal)

Rapid Suceava - Ceahlaul II Piatra Neamt 0 - 1
Devenita echipa fanion a judetului dupa desfiintarea Cetatii, gruparea Rapid CFR
Suceava tinde sa devina o alta dezamagire. Nici jocul prestat de "visinii" si nici locul din clasament nu au

09 Februarie 2010 - Rapid CFR Suceava are liber sa joace pe Areni

La o zi dupa ce primarul Ion Lungu a anuntat ca nu mai poate sustine financiar FC Cetatea din cauza datoriilor imense pe care gruparea din Areni le are catre Fisc, fapt care este sinonim cu incetarea activitatii la Cetatea si desfiintarea echipei,

16 Noiembrie 2009 - Florin Apetri: Fotbalistul-vedeta de la Cetatea

Fotbalistul a jucat in peste 100 de meciuri, a suferit accidentari, a schimbat mai multe echipe, totul pentru a fi implicat in sportul sau preferat. Asemenea tuturor pustanilor, s-a apucat de mic sa bata mingea in cartier. "Cred ca de cand aveam vreo 5 ani bateam mingea de dimineata pana seara pe terenul de la Scoala Generala Nr. 4", isi aminteste Florin. Era un fan infocat al echipei Steaua Bucuresti, care pe atunci il avea in componenta si pe idolul sau, Gica Hagi. "Acum nu am un jucator

16 Martie 2009 - Invinsi de o candidata la promovare (Fotbal, Liga a III-a)

CSM Focsani - Rapid CFR Suceava 4 - 1
Partida de la Focsani a inceput in tromba. Mai intai Toader a inscris din lovitura libera in minutul 2, dupa care Zaremba a egalat pentru oaspeti dupa cateva zeci de secunde. Fotbalistii pregatiti de Bogdan Tudoreanu au jucat chiar bine in prima repriza, au mai ratat o ocazie de a prelua conducerea prin Zaremba, dupa care arbitrul le-a refuzat sucevenilor un penalti clar pentru un fault comis de un aparator al gazdelor asupra aceluiasi Zaremba. Centralul a

06 Martie 2009 - Derby local la Itcani (Fotbal, Liga a III-a)

Rapid CFR Suceava - Scoala de Fotbal Raduti, vineri, ora 15.00

A doua etapa a returului Ligii a III-a programeaza un derby local in Seria I. Vineri, cu incepere de la ora 15, Stadionul "1 Mai" din Itcani va gazdui confruntarea dintre cele doua reprezentante a judetului nostru in esaalonul al treilea, Rapid CFR Suceava si Scoala de Fotbal Radauti. Dupa ce in runda precedenta au suferit cea mai severa infrangere din acest campionat, radautenii l-au instalat in functia de antrenor principal pe

18 Februarie 2009 - Cetatea infrunta miercuri pe FC Botosani, la Dorohoi

FC Botosani - Cetatea Suceava, miercuri, ora 11

Penultimul amical pe care Cetatea Suceava il va juca inaintea inceperii returului Ligii a II-a va avea loc miercuri, la Dorohoi, acolo unde fotbalistii antrenati de Ovidiu Murariu ii vor infrunta pe rivalii de la FC Botosani. Partida va avea loc cu incepere de la ora 11. Cele doua formatii s-au mai infruntat intr-un amical care a avut loc la Falticeni, pe durata a doua reprize a cate 60 de minute, atunci confruntarea incheindu-se la egalitate,

02 Februarie 2009 - Cetatea obtine a doua victorie in jocurile amicale

Cetatea Suceava - Victoria Balan 2 - 1 (1 - 1)

Al cincilea meci amical disputat de Cetatea Suceava in aceasta iarna a fost castigat de "galben-albastri", cu scorul de 2-1 in fata liderului din Liga a IV-a a judetului Covasna, Victoria Balan. Partida, care a avut loc la Vatra Dornei, a inceput in forta si in minutul 3, Ionel Celpan, aflat la primul sau meci in 2009, a deschis scorul in stilul caracteristic, printr-un sut de la 22 de metri.

Formatia adversa nu s-a precipitat dupa primirea

18 Octombrie 2008 - Fotbal, Liga a III-a >> "Dubla" lui Romaniuc aduce trei puncte Rapidului

Rapid CFR Suceava - CS Luceafarul Mihai Eminescu 2 - 0

Cu Romaniuc in zi de gratie, feroviarii din Itcani au castigat ieri, scor 2-0, partida de pe teren propriu contra formatiei CS Luceafarul Mihai Eminescu, intr-un meci contand pentru etapa a X-a din Seria I a Ligii a III-a. Golurile victoriei au fost marcate de Romaniuc in minutele 31 si 50.
Succesul contra gruparii botosanene este al treilea din acest campionat pentru echipa antrenata de Bogdan

10 Octombrie 2008 - Fotbal, Liga a III-a >> Deplasare grea pentru itcaneni

Laminorul Roman - Rapid CFR Suceava, azi, ora 15, Stadion "Laminorul"

Dupa victoria din etapa trecuta, 2-1 cu Ceahlaul II, "feroviarii" suceveni intalnesc astazi un adversar mult mai puternic, cel putin in meciurile de pe teren propriu. Laminorul a invins in acest debut de campionat si pe Raraul Campulung Moldovenesc, scor 2-0, iar in jocurile de pe teren propriu, romascanii au obtinut 3 victorii si un rezultat de egalitate,

10 Octombrie 2008 - Raraul cauta prima victorie in deplasare

CS Panciu - CSM Raraul Campulung Moldovenesc, azi, ora 15, Stadion "Orasenesc"

Inainte de a se gandi la meciul de vineri, contra ocupantei locului cinci, CS Panciu, campulungenii au asteptat decizia Comisiei de Disciplina a FRF in privinta partidei din etapa trecuta, cu Luceafarul Mihai Eminescu, intrerupta in minutul 89, la scorul de 2-0 in favoarea Raraului. Oficialii FRF au decis ca meciul cu gruparea botosaneana sa se rejoace din primul minut la o data care va fi stabilita ulterior insa

19 Septembrie 2008 - CSM Raraul Campulung Moldovenesc - Ceahlaul II Piatra Neamt, vineri, ora 17, Stadion "Raraul"

Meci greu pentru echipa de la poalele Raraului, care vineri intalneste o formatie aflata intr-o mare foame de puncte, Ceahlaul II Piatra Neamt, ocupanta penultimului loc. Nemtenii au obtinut doar o victorie in cinci etape in timp ce fotbalistii antrenati de Mihai Eremia au deja cinci puncte, fiind neinvinsi pe Stadionul "Raraul".

Intalnirea va fi arbitrata de Iulian Andronache din Focsani, la centru, ajutat la cele doua margini de Joszef Peter si Imre Bucsi, ambii din Sfantu Gheorghe.

05 Septembrie 2008 - Fotbal, Liga a III-a >> In cautarea primelor victorii

Astazi, in etapa a IV-a a Seriei I din Liga a III-a, formatia CSM Raraul Campulung Moldovenesc (locul 12, cu 2 puncte) va primi vizita gruparii Aerostar Bacau. In aceeasi runda, Rapid CFR Suceava (locul 13, cu 2 puncte) se va deplasa pe terenul uneia dintre performerele primelor etape, CSM

25 August 2008 - Fotbal, Liga a III-a >> Remiza intre reprezentantele judetului nostru in Liga a III-a

Vineri, stadionul "Raraul" din Campulung Moldovenesc a fost gazda derby-ului sucevean dintre CSM din localitate si Rapid CFR Suceava, meci incheiat la egalitate, scor 1-1.

Chiar daca au deja experienta neplacuta a unei retrogradari, iar presedintele Ardeleanu a precizat in zilele premergatoare intalnirii, ca isi doreste ca echipa sa sa nu mai piarda in acest an punctele de acasa, gazdele nu au reusit sa treaca de gruparea din Itcani.

In minutul 10, Sarbu a reusit deschiderea scorului

25 August 2008 - Remiza in derbiul sucevean din Liga a III-a

Intr-o partida din etapa a II-a a seriei I a Ligii a III-a, Raraul Campulung a primit pe teren propriu vizita colegei ei de serie, Rapid CFR Suceava. La capatul unui joc extreme de disputat scorul a fost 1-1, pentru gazde marcand Sarbu din penalty, iar pentru oaspetI Romaniuc. Dupa doua runde Raraul Campulung are un singur punct, in timp ce Rapid

22 August 2008 - Fotbal, Liga a III-a >> Derby sucevean la poalele Raraului

CSM Raraul C-lung Moldovenesc - Rapid CFR Suceava, vineri, ora 18

Chiar daca la finalul editiei trecute a campionatului nici nu se gandeau ca vor mai juca in Liga a III-a, campulungenii vor gazdui vineri spre seara, primul lor meci pe teren propriu din actuala stagiune. Si tot in Liga a III-a.

Anul trecut, in Seria I erau trei echipe sucevene (Cetatea, Raraul si Juventus), meciurile dintre acestea fiind extreme echilibrate. Cum Cetatea a promovat iar CS Juventus Falticeni s-a desfiintat,

18 August 2008 - Fotbal, Liga a III-a : Primul meci, primul punct

Rapid CFR Suceava - Petrolul Berca 0 - 0

Rapid CFR Suceava a debutat cu o remiza alba in cel de-al treilea esalon al fotbalului romanesc. In fata formatiei Petrolul Berca, o grupare obisnuita cu meciurile din Liga a III-a, "feroviarii" suceveni au facut meci destul de bun chiar daca au avut in fata cativa fotbalisti care au cochetat cu fotbalul mare. Printre altii, la oaspeti a evoluat celebrul Romeo Bunica, omul care anul trecut a marcat un gol antologic Stelei, chiar in Ghencea. Intre

15 August 2008 - Fotbal, Liga a III-a >> Rapid CFR Suceava debuteaza azi in cel de-al treilea esalon

Rapid CFR Suceava - Petrolul Berca, ora 18, Stadion "1 Mai" - Itcani

Dupa trei ani in care s-au aflat permanent in lupta pentru promovarea in Liga a III-a, Rapid CFR Suceava debuteaza astazi in acest esalon, adversarul feroviarilor fiind Petrolul Berca.

Rapidistii s-au pregatit cu mare seriozitate in aceasta vara reusind ca, pe langa jucatorii cu care a promovat (Pascal, Spatar, Sevaciuc, Romaniuc, M. Ciobanu, Stamate sau Bejinariu) sa aduca, pe ultima suta de metri, si nume ca Suleru, D.

25 Iulie 2008 - Juventus Falticeni >> Revolta in cadrul lotului

Desi pana la startul competitiilor oficiale au mai ramas doar cinci zile, atmosfera din sanul gruparii Juventus Falticeni nu este una tocmai calma, dupa ce o parte din jucatori au refuzat sa se prezinte la ultimele antrenamentele invocand neachitarea unor drepturi salariale.

Gestul fotbalistilor nu a picat prea bine conducerii clubului, care anunta sanctiuni pentru initiatorii revoltei. "Cei care au intrat in greva vor fi amendati, intrucat cerintele lor nu sunt intemeiate. Suntem cu

21 Iulie 2008 - FC Cetatea >> Bilant negativ in amicale

Cetatea a inregistrat rezultate contradictorii in cele 7 partide de verificare disputate in vederea pregatirii viitorului sezon de Liga a II-a. Elevii lui Marian Pana au bifat pana in acest moment 3 victorii, 4 infrangeri si un golaveraj de 16-14.

21 Iulie 2008 - FC Cetatea >> 10 noutati in cadrul lotului

Cetatea si-a inceput cantonamentul montan de la Vatra Dornei cu 10 jucatori noi in cadrul lotului. Dupa o prima etapa a pregatirilor, in care Marian Pana a fost nevoit sa testeze pe parcursul a cinci saptamani nu mai putin de 20 de jucatori, antrenorul "galben-albastrilor" a decis sa pastreze in cadrul lotului pentru viitorul sezon doar jumatate dintre ei: portarul Mihai Luca (FC Vaslui), fundasii Claudiu Streinu (Juventus Falticeni), Bogdan Cotolan (FC Vaslui), Irinel Ionescu (CSM Focsani),

19 Iulie 2008 - Juventus Falticeni >> Victorie spectaculoasa cu Cetatea Targu Neamt

Juventus Falticeni a invins cu scorul de 5-3 formatia Cetatea Targu Neamt, intr-un meci de verificare disputat joi seara pe Stadionul "Nada Florilor" din localitate.
Elevii lui Ovidiu Murariu s-au aflat in permanenta la conducere pe tabela, pana la pauza gazdele reusind sa marcheze de trei ori prin Pacurari, Suleru si Colban, in timp ce nemtenii au trimis mingea in poarta lui Zaharie in doua randuri. Desi oaspetii au punctat in debutul reprizei secunde pentru 3-3, gruparea de pe malul

05 Iulie 2008 - Fotbal >> Cetatea Suceava - Rapid CFR Suceava 6 - 2 (3 - 0)

Cetatea si-a incheiat cea de-a doua saptamana de pregatire a viitorului sezon cu o victorie in compania celor de la Rapid CFR Suceava. Desfasurata la Siret, pe o caldura insuportabila, partida a fost la discretia elevilor lui Marian Pana, care s-au impus in final cu un categoric scor de 6-2.

Galben-albastrii au luat cu asalt poarta adversa inca din startul meciului, dar Gurita a ratat "la mustata" deschiderea scorului cu un sut respins in extremis de Pascal. Ceferistii au replicat imediat

05 Iulie 2008 - FC Cetatea trece ca un tren de mare viteza pe linga Rapid CFR

In cel de-al treilea amical al pregatirilor pentru noul sezon competitional, FC Cetatea a intilnit la Siret gruparea de Liga a III-a Rapid CFR Suceava. Daca in prima intilnire dintre cele doua grupari ce a avut loc la Gura Humorului, elevii antrenorilor Marian Pana si Florin Cristescu s-au impus cu 1-0, in meciul de ieri au invins cu 6-2. Pentru FC Cetatea Suceava au inscris Celpan, doua goluri, Gurita, Dragan, Galiarski si Moldovan, echipa de Liga a

28 Iunie 2008 - Fotbal, Juniori >> Rapid CFR Suceava organizeaza selectie printre copiii din judet

CS Rapid CFR Suceava, grupare proaspat promovata in Liga a III-a, organizeaza duminica, cu incepere de la ora 10, pe Stadionul "1 Mai" din Itcani, o selectie destinata copiilor nascuti in 1995, 1996 si 1996. Conducerea clubului sucevean intentioneaza ca prin aceasta actiune sa-si reorganizeze Centrul de

26 Iunie 2008 - FC Cetatea >> Cetatea si-a completat calendarul amicalelor

Desi programul de pregatire stabilit initial de antrenorul Marian Pana a fost dat oarecum peste cap din pricina anularii stagiului din Austria, conducerea clubului incearca in aceste zile sa contureze un calendar cu meciurile de verificare pe care Cetatea urmeaza sa le dispute pana la startul Ligii a II-a.
Pana in acest moment, formatia suceveana are perfectate sapte partide amicale. In prima dintre ele, "galben-albastrii" vor infrunta maine, cu incepere de la ora 18, pe terenul din Gura

02 Iunie 2008 - Fotbal, Baraj >> Rapid CFR Suceava a promovat in Liga a III-a!

Sambata, 31 mai, s-au disputat meciurile de baraj pentru promovarea in Liga a III-a, intalniri la care au participat echipele campioane din cele 42 de judete ale tarii.

Rapid CFR Suceava a dispus cu 2-1 de ASO Miercurea Nirajului (Mures) prin golurile marcate de Romaniuc in minutul 30 si Marius Ciobanu in prelungirile partidei. Dupa 90 de minute scorul a fost egal, 1-1. Cu cinci minute inainte de incheierea prelungirilor, feroviarii suceveni au inscris asigurandu-si victoria si totodata,

02 Iunie 2008 - Rapid CFR Suceava promoveaza in Liga a III

La finele saptamanii trecute, Bistrita a gazduit barajul pentru promovarea in Liga a III-a intre CFR Suceava si AS Miercurea Nirajului din judetul Targu Mures. Asa cum era de asteptat, jocul a fost extrem de aprig disputant, 'pigmentat' serios cu cartonase galbene si rosii. La finalul primele 90 de minute de joc, scorul intre CFR Suceava si AS Miercurea Nirajului a fost 1-1, golul

26 Mai 2008 - FOTBAL AJF >> Trei rezultate schimbate de Comisia de Disciplina

Comisia de Disciplina a AJF Suceava a hotarat, in cadrul sedintei de joi, schimbarea a trei rezultate inregistrate in runda finala a Ligii a IV-a, ca urmare a incalcarii regulamentului.

Cel mai important caz luat in discutie a fost cel al meciului dintre Cetatea II Suceava Arbore si Rapid CFR Suceava. Desi pe teren partida s-a incheiat cu rezultatul de 1-0 pentru echipa gazda, comisia a decis omologarea jocului cu 3-0 in favoarea formatiei Rapid CFR Suceava, dupa ce a constatat ca gruparea

26 Mai 2008 - Rapid CFR Suceava la barajul pentru promovarea in Liga a III-a

Potrivit clasamentului omologat al Ligii a IV-a a judetului Suceava, la finele sezonului competetional 2007-2008, echipa care s-a clasat pe prima pozitie este Rapid CFR Suceava. Castigatoarea a fost stabilita in ultima etapa, meciul FC Cetatea II Suceava : Rapid CFR Suceava, scor final 1-0, fiind omologat cu scorul de 3-0 in favoarea rapidistilor pentru ca echipa gazda a folosit un jucator aflat in stare de suspendare. Sezonul competetional 2007-2008 al Ligii a IV-a a fost oarecum dominat de

21 Mai 2008 - Fotbal, AJF >> AJF a decis. Rapid CFR Suceava s-a calificat la barajul de promovare

Biroul Executiv al Asociatiei Judetene de Fotbal Suceava s-a reunit, luni, in cadrul unei sedinte pentru a omologa rezultatele inregistrate in patru dintre campionatele aflate in organizare sa, in editia 2007-2008. Astfel, AJF Suceava a comunicat in scris Federatiei Romane de Fotbal urmatoarele:

- AS Rapid CFR Suceava este castigatoarea titlului de campioana a Ligii a IV-a de fotbal seniori si va reprezenta judetul Suceava la barajul de promovare in Liga a III-a, programat pe 31 mai, ora 17.

12 Mai 2008 - Fotbal, AJF >> Avantul Todiresti a castigat doua puncte la "masa verde"

Saptamana trecuta a fost una plina de evenimente pentru Comisia de Disciplina a AJF Suceava. In cadrul sedintei de joi 8 mai, au fost luate in discutie urmatoarele cazuri:

- partida Bradul Putna - Dorna Vatra Dornei din cadrul Ligii a IV-a de juniori, nu s-a disputat intrucat echipa oaspete a ajuns tarziu la joc, motivand defectarea mijlocului de transport. Comisia a hotarat omologarea jocului cu 3-0 in favoarea echipei Bradul Putna si sanctionarea formatiei oaspete cu avertisment si o

22 Aprilie 2008 - Cetatea II Suceava Arbore si Rapid CFR Suceava urmaresc prima pozitie a clasamentului Ligii a IV-a

Rezultate inregistrate in etapa a XXIV-a a Ligii a IV-a: Viitorul Liteni : Bucovina Radauti 0-0, Minerul Iacobeni : Juventus Falticeni 2-0, Rapid CFR Suceava : Foresta Moldovita 4-1, Unirea Boroaia : CS Gura Humorului 1-2, Flacara Rosie Udesti : Bradul Putna 1-0, Zimbrul Siret : Bucovina Radauti 2-0, Avantul Todiresti : Dorna Vatra Dornei 2-1. Clasament - neomologat 1.Cetatea II Suceava Arbore 24 21 1 2 86-22 64 2.Rapid CFR Suceava 24 21 0 3 82-17 63 3.CS Gura Humorului 24 19 1 4 79-12 58 4.

08 Aprilie 2008 - Rapid CFR Suceava si FC Cetatea II continua duelul la distanta in Liga a IV-a

Rezultate inregistrate in etapa a XXII-a a Ligii a IV-a: Bucovina Badeuti : Juventus II Falticeni 2-1, Viitorul Liteni : Foresta Moldovita 1-0, Minerul Iacobeni-Ciocanesti : CS Gura Humorului 0-3, Rapid CFR Suceava : Florconstruct Patrauti 6-1, Unirea Boroaia : Bradul Putna 5-3, Cetatea Suceava II : Arbore : Bucovina Radauti 2-0, Flacara Rosie Udesti : Dorna Vatra Dornei 3-0, Zimbrul Siret : Avantul Todiresti 7-1. Clasament 1. Rapid CFR Suceava 22 20 0 2 80-17 60 2. Cetatea II Suceava Arbore 22

28 Martie 2008 - Fotbal. Comisia de Disciplina a Arbitrilor >> Doi arbitri suspendati, doi avertizati si unul...iertat!

Cine crede ca "arbitrii sunt tinuti in brate de Asociatia Judeteana de Fotbal se inseala". Cavalerii fluierului sunt supervizati de observatori si orice incalcare a regulamentului este drastic sanctionata.

In ultima sedinta a Comisiei de Disciplina a Arbitrilor au fost luate in discutie cinci cazuri:

* la meciul Bucovina Radauti - Minerul Iacobeni, Liga a IV, disputat pe 16 martie 2008, arbitrul Ioan Moldovan (Siret) a primit din partea observatorului nota 6,5 pentru "slaba colaborare cu

18 Martie 2008 - Lupta crancena pentru Rapid CFR Suceava si FC Cetatea Suceava II

Runda cu numarul XIX a Ligii a IV-a a programat un meci deosebit de interesant intre Dorna Vatra Dornei si Rapid CFR Suceava, ocupantele locurilor III si respectiv I inainte de aceasta etapa. Partida a fost aprig disputata si s-a incheiat cu victoria oaspetilor, gazdele avand nu mai putin de patru jucatori eliminati in acest meci. FC Cetatea Suceava nu a lasat 'nici ea 'garda' jos si s-a impus la Siret prin cele trei goluri

17 Martie 2008 - Fotbal, Liga a IV-a >> Rapid CFR s-a impus in derby-ul etapei

Ieri, au avut loc meciurile rundei a XIX-a din cadrul campionatului Ligii a IV-a. Derby-ul etapei s-a desfasurat la Vatra Dornei, acolo unde echipa locala a fost invinsa cu scorul de 2-4 de liderul clasamentului, Rapid CFR Suceava. Intr-o alta partida interesanta, ocupanta locului secund, Cetatea II Suceava Arbore, s-a impus cu 3-1 pe terenul formatiei Zimbrul Siret, pastrand astfel deschisa lupta pentru promovare. Rezultatele

04 Martie 2008 - Fotbal. Liga a IV-a >> Zimbrul Siret - Rapid CFR Suceava 0 - 4 ( 0 - 2 )

Liderul clasamentului si-a respectat blazonul si s-a impus fara probleme pe terenul celor de la Zimbru Siret, dupa un meci pe care l-a controlat de la un capat la altul. Desfasurata pe o suprafata de joc foarte buna, partida a fost la discretia "oaspetilor", care si-au asigurat inca din prima repriza un avantaj de doua goluri pe tabela, datorita reusitelor lui Bejinari (9) si Bijec (21).

Linia de mijloc a "ceferistilor" a controlat centrul terenului si in partea secunda a intalnirii, cand

04 Martie 2008 - Rapid CFR Suceava si FC Cetatea II Suceava Arbore continua lupta

Runda cu numarul XVII a Ligii a IV-a a programat inca un 'episod' din duelul la distanta dintre Rapid CFR Suceava si FC Cetatea II Suceava : Arbore. Ambele formatii nu au avut absolut nicio problema in aceasta etapa invingand la pas fara a primi vreun gol. Rezultate inregistrate in etapa a XVII-a a Ligii a IV-a: Florconstruct Patrauti : CS Gura Humorului 2-2, Bradul Putna : Foresta Moldovita 1-2, Bucovina RadautI : Juventus II Falticeni 1-2, Dorna Vatra Dornei : Viitorul Liteni 3-0, Avantul

14 Ianuarie 2008 - Fotbal. Liga a III-a >> Program strict pentru fotbalistii suceveni

Antrenorul Marian Pana este multumit de modul in care s-au prezentat elevii sai la primele antrenamente din acest an. Dupa o saptamana de reacomodare la efort, in care tehnicianul Cetatii a combinat alergarile usoare de pe stadionul Areni cu sedintele de pregatire de pe terenul sintetic din cadrul Universitatii, jucatorii suceveni vor fi supusi de acum unui program intensiv de antrenamente.

"Am inceput pregatirea cu un program mai lejer la care jucatorii au raspuns bine avand in vedere ca

20 Noiembrie 2007 - Fotbal, Liga a IV-a >> Succes important pentru "feroviari"

Rapid CFR Suceava - Cetatea II Suceava Arbore 2-0 (0-0)

Cele doua formatii au aratat un fotbal de mare angajament, pe un teren greu, acoperit cu zapada, care a solicitat la maximum forma fizica a jucatorilor. Spre lauda lor, atat cei 22 de fotbalisti, cat si brigada de arbitri s-au achitat bine de sarcini.

S-au intalnit doua echipe valoroase, care vor lupta pentru castigarea campionatului, dovada si pozitiile ocupate in clasament. La ambele grupari evolueaza jucatori valorosi, unii chiar

19 Noiembrie 2007 - Fotbal, Liga a IV-a >> Rapid CFR Suceava, noul lider

Dupa ce sambata Rapid CFR Suceava a invins liderul Cetatea II cu scorul de 2-0, ieri au avut loc si celelalte meciuri din cadrul etapei a XV-a, ultima a turului editiei de campionat 2007-2008. Iata rezultatele:

19 Noiembrie 2007 - Rapid CFR Suceava se impune in derbiul cu FC Cetatea II

Ultima etapa a turului Ligii a IV-a a programat una dintre cele mai interesante intalniri, fata in fata aflandu-se ocupantele primelor doua locuri in clasament FC Cetatea Suceava II si Rapid CFR Suceava. Disputa era cu atat mai atractiva cu cat majoritatea jucatorilor celor doua formatii se cunosteau intre ei, gazdele dorindu-si cu ardoare victoria

06 Noiembrie 2007 - FC Cetatea II si Rapid CFR in lupta directa pentru intaietate

In runda cu numarul XIII a Ligii a IV-a favoritele s-au descurcat fara mari probleme, singura exceptie fiind remiza realizata de Dorna Vatra Dornei pe terenul celor de la Florconstruct Patrauti. In aceste conditii, lupta pentru fotoliul de lider se da in acest moment intre FC Cetatea Suceava II si Rapid CFR Suceava, echipe care se vor intalni in meci direct in ultima etapa a Ligii a IV-a pe terenul "1 Mai" din Itcani. Joi se vor juca partidele din

29 Septembrie 2007 - Fotbal, Juniori Liga a IV-a - Rapid CFR Suceava se mentine in fruntea clasamentului

Duminica, 30 septembrie se vor juca meciurile etapei a VIII-a din cadrul campionatului de juniori, Liga a IV-a. Partidele se vor disputa dupa acelasi program cu cele de la seniori, incepand cu ora 11. In etapa precedenta s-au inregistrat urmatoarele rezultate:
Juventus II Falticeni - Bucovina Badeuti 3 - 0
Foresta Moldovita - CSO Viitorul Liteni 2 - 1
CS Gura Humorului - Minerul Iacobeni Ciocanesti 8 - 0
Florconstruct Patrauti - Rapid CFR Suceava 1 - 7