Sabau, nemultumit dupa victoria Rapidului in Europa League

Joi, 19 Iulie 2012, ora 23:32
2072 citiri

Antrenorul Ioan Ovidiu Sabau s-a declarat nemultumit de evolutia echipei sale in meciul cu MyPa, din preliminariile Europa League.

"Motul" a acuzat in mod special golul primit in prima repriza si faptul ca inca nu si-a intrat in ritm dupa perioada de pregatire.

"Inca suferim, nu avem ritm! Atata timp cat am avut prospetime, am avut ocazii, am avut situatii si am inscris, dar nu trebuia sa primim gol. Stiam ca in a doua repriza o sa avem probleme. Sper sa incepem sa crestem. Trebuie sa jucam, sa avem calitate, dar astazi s-a vazut ca nu avem ritmul de joc.

Avem foarte mult de muncit, trebuie sa ajungem toti la un ritm de joc bun. Sunt foarte multe lucruri de pus la punct. Cand am intrat in lupta cu adversarul, nu am facut fata. Suntem in urma cu pregatirea. Calificarea nu este transata, nici vorba.", a declarat Ioan Ovidiu Sabau la Digi Sport.

Rapid Bucuresti a debutat cu o victorie in actuala editie a Europa League, invingand, pe teren propriu, scor 3-1, formatia finlandeza Myllykosken Pallo-47, in prima mansa a turului doi preliminar.