Jucătorii Rapidului au refuzat să înceapă meciul cu Sepsi la ora stabilită. Care e motivul

Luni, 10 Aprilie 2023, ora 20:47
4111 citiri
Fanii Rapidului, nemulțumiți la Sfântu Gheorghe

Meciul Sepsi OSK - Rapid a început cu o întârziere de 5 minute, după un protest al jucătorilor rapidişti faţă de faptul că nu toţi suporterii vişinii au putut intra pe arena din Sfântu Gheorghe.

La ora 20:30, când trebuia să înceapă meciul, jucătorii Rapidului au intrat pe gazon şi au mers în faţa sectorului din peluză în care se aflau fanii giuleşteni.

Fotbaliştii Rapidului au stat acolo cinci minute şi au cântat alături de fani, până când arbitrul Cătălin Popa i-a transmis lui Cristi Săpunaru că meciul trebuie să înceapă.

Potrivit digisport.ro, stadionul echipei Sepsi are o capacitate de 8.400 de locuri, astfel că suporterii echipei oaspete primesc aproximativ 420 de bilete.

O bună parte a suporterilor Rapidului au intrat pe stadion şi şi-au ocupat locurile, dar alţii au rămas afară.

Cine e fotbalistul de la FCSB care l-a înfuriat pe Gigi Becali după egalul cu Sepsi
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Meciul de la Sf. Gheorghe a...
FCSB a irosit o nouă șansă de a deveni campioană. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi, cu Florinel Coman accidentat