Liga 1: Rapid s-a chinuit cu Viitorul lui Hagi

Duminica, 30 Septembrie 2012, ora 20:55
2836 citiri

Rapid Bucuresti s-a impus cu emotii in meciul disputat, duminica, pe teren propriu, cu Viitorul Constanta, scor 2-1, in etapa a zecea din Liga 1.

Dupa un start bun de meci, giulestenii au reusit sa deschida scorul in minutul 28, cand Alexandru Ionita, autor a doua goluri in meciul precedent din Cupa Romaniei, a inscris din careul mic din centrarea lui Goga.

Constantenii au inceput mai curajos repriza secunda si, dupa mai multe ratari ale lui Alibec, au restabilit egalitatea gratie golului marcat cu o lovitura de cap de fundasul Bejan.

Presati in continuare de oaspeti, "alb-visinii" au reusit in cele din urma sa obtina toate cele trei puncte, dupa ce Nicolae Girgore a inscris, cu trei minute inainte de final, la o lovitura de colt batuta de Renan.

In urma acestui succes, Rapid a urcat pe locul sase in clasamentul Ligii 1, cu 15 puncte. De cealalta parte, Viitorul ramane pe pozitia a 12-a, cu 11 puncte.

Rapid Bucuresti: Pecanha - Walace Da Silva, Oros, Glauber, Bozovici - Grigore, Codrea, Coman - Teixeira - Ionita, Goga;

Rezerve: Albut, Milisavljevici, Pancu, Roman, Ciolacu, Ilijoski, Renan;

Viitorul Constanta: Vatca - Mladen, Larie, Bejan, Tosca - Onicas, Lazar - Iancu, Dica, Chitu - Alibec;

Rezerve: Buzbuchi, Putanu, Gavra, Herea, Balasa, Vastag, Vana.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Rapid victorie Viitorul, #Rapid Liga 1, #Viitorul Liga 1, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 10 , #Liga I