Liga 1: Rapidul rezista eroic in fata Viitorului lui Hagi

Luni, 02 Martie 2015, ora 22:35
4655 citiri

Rapid Bucuresti a obtinut o remiza pretioasa in fata echipei lui Gica Hagi, FC Viitorul, in etapa cu numarul 19 din Liga 1.

Giulestenii au evoluat cu doi oameni mai putin mai mult de o repriza, insa au rezistat si nu au primit gol, partida incheindu-se cu scorul de 0-0.

Partida a inceput bine pentru performera etapei trecute, victoria cu Steaua dandu-le multa incredere elevilor lui Cristi Pustai.

Rapidistii au ratat doua ocazii bune in primele 20 de minute, dar Benson si Borda nu au reusit sa-l invinga pe veteranul Albut.

Dupa prima jumatate de ora de joc au aparut si primele probleme, nocturna din Giulesti cedand si lasand arena in intuneric pentru cateva minute.

Apoi, inainte de pauza, Rapidul a pierdut doi jucatori. Mai intai, Daniel Niculae a vazut direct cartonasul rosu pentru un fault foarte dur, iar dupa doua minute Josl a primit al doilea galben si a fost trimis si el la cabine.

Chiar si cu doi oameni mai mult, Viitorul lui Hagi a fost incapabila sa atace, avand doar o ocazie clara in toata repriza secunda, la sutul lui Banel Nicolita, care a fost blocat excelent de Buchta.

Echipe de start

Rapid: Buchta - Josl, Borda, Cmovs, Joan Oriol - Gecov, Garai - Meulens, Rui Miguel, D. Niculae - Benson

Rezerve: Bornescu - Vasile, Sapina, Cerlinca, Al. Dan, Martin, Joao Coimbra

Viitorul: Albut - Hodorogea, Tiru, Mamele, Manea - Daminuta, Nedelcu, C. Munteanu - Nicolita, Bonilla, Mitrita

Rezerve: Tordai - Putanu, Sava, Pana, Marin, Vina, Henrique

Piedone vorbește despre un complot în favoarea lui Nicuşor Dan: ”Nu mă întoarce nimeni înapoi”
Cristian Popescu Piedone (PUSL), candidat la funcţia de primar al Capitalei, a infirmat, din nou, marţi, 23 aprilie, zvonurile referitoare la o posibilă retragerea a sa din cursa electorală şi...
Sebastian Burduja, candidatul PNL la Primăria Capitalei: ”Bucureștenii să nu mai fie forțați să aleagă răul cel mai mic"
Candidatul liberal la Primăria Capitalei, anunțat odată cu retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursă, vrea să propună „un model liberal de administrație”. Sebastian Burduja, liderul...
#Rapid Viitorul Hagi, #Rapid Liga 1 rezultate, #Rapid Viitorul eliminari , #Liga I