Liga 1: Rapid termina pe locul 4 dupa o victorie chinuita cu Otelul

Duminica, 20 Mai 2012, ora 19:05
1481 citiri

Rapid Bucuresti a incheiat editia 2011/2012 a Ligii 1 pe locul al patrulea, dupa o victorie la limita obtinuta, pe teren propriu, scor 1-0, cu fosta campioana Otelul Galati.

Dupa o prima repriza lipsita de goluri, dar animata de cateva ocazii de poarta, rapidistii au ramas in 10 oameni in startul partii secunde, Rui Duarte fiind eliminat in minutul 57.

In ciuda inferioritatii numerice, gazdele au asediat careul galatenilor, defensiva echipei lui Dorinel Munteanu fiind in cele din urma invinsa gratie unei lovituri de la 11 metri.

Ionita a scos penaltiul in minutul 81, iar Ciprian Deac a transformat fara emotii, aducand Rapidului o victorie in ultimul meci disputat in Giulesti in acest sezon.

Cu 64 de puncte acumulate in cele 34 de partide, giulestenii au incheiat stagiunea pe pozitia a patra, in urma formatiilor CFR Cluj, FC Vaslui si Steaua.

Rapid Bucuresti: Coman - Rui Duarte, Antonio, Oros, Ezequias - Grigorie, Pavlovici, Grigore - Roman, Pancu, Deac

Rezerve: Vatca, Alexa, Ionita, Cretu, Sburlea, Teixeira, Surdu

Otelul Galati: Branet - Cojoc, Sarghi, Benga, Ilie - Neagu, Filip - Iorga, Paraschiv, Stromajer - Pena;

Rezerve: Grahovac, Didi, Enescu, Antal, Frunza, Costin, Giurgiu.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Rapid victorie Otelul, #Rapid Liga 1, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 34 , #Liga I