Rapid bate Sportul si spera la titlu

Duminica, 24 Octombrie 2010, ora 17:23
1569 citiri

Rapid continua sa viseze la castigarea campionatului dupa succesul obtinut duminica, scor 2-0, in deplasare cu Sportul Studentesc.

Echipa lui Sumudica a dominat in totalitate prima repriza a meciului din Regie, insa nu a reusit sa puna prea mult in pericol poarta aparata de Vladimir Niculescu.

Cesinha a ratat cea mai mare sansa de gol in prima repriza, dar a trimis cu capul in bara, iar la pauza s-a intrat la egalitate, scor 0-0

Giulestenii au inceput in forta partea secunda si au deschis scorul la doar doua minute de la reluare, Marcos Antonio fructificand o centrare perfecta a lui Spadacio.

Baietii lui Viorel Moldovan au incercat sa iasa la joc si au ratat o sansa importanta prin Curelea, a carui lovitura de cap s-a dus putin pe langa poarta.

Rapidistii au transat soarta meciului in minutul 83, cand Ovidiu Herea a inscris din lovitura de la 11 metri.

In urma acestui succes, Rapid urca pe locul 2, cu 24 de puncte, in timp ce Sportul ramane pe ultimul loc.

Vedeta Rapidului, Albion Rrahmani, pe lista unui club celebru din Germania. Ce altă echipă a fost refuzată de Rapid
Albion Rrahmani este unul dintre jucătorii de bază ai Rapidului fiind un atacant în mare formă în acest sezon ân ciuda unei accidentări serioase. Kosovarul este dorit de un club mare din...
Șumudică, anunț de ultimă oră despre venirea la Rapid și Bogdan Lobonț! "Nu știu dacă George Copos a făcut ce face Șucu"
Marius Șumudică a vorbit despre situația de la Rapid, unde echipa este în pericol să nu prindă cupele europene după ce patronul Dan Șucu a băgat peste 7 milioane de euro în transferuri....