Rapid smulge un egal cu Ceahlaul

Joi, 08 Aprilie 2010, ora 16:22
1160 citiri

Rapid a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata joi, pe teren propriu, cu Ceahlaul Piatra Neamt, in etapa a 26-a a Ligii I.

Un meci ce trebuia sa fie o simpla formalitate s-a transformat pentru giulesteni intr-o lupta pentru scoaterea unui punct, obtinut in minutele de prlungire!

Oaspetii au deschis scorul in minutul 76, prin Cebotaru, care a finalizat o actiune excelente de contraatac a lui Vasilache.

Golul trupei lui Ioan Andone, aflat la cel de-al doilea meci pe banca giulestenilor, a fost marcat in minutul 90+2, de Raduta, cu un sut de la marginea careului.

In urma acestui rezultat, Rapid ramane pe locul 7, ajungand la 42 de puncte. De partea cealalta, Ceahlaul e pe 17, cu 23 de puncte.

Rapid: Bornescu - Sapunaru, Fernandes, Sapunaru, Bozovici - Helder (Dobroiu '87), Herea (Matici '73), Lazar, Grigorie, Cesinha - Ilie Iordache (Raduta '61).

Antrenor: Ioan Andone.

Ceahlaul: Villadsen - Barcauan, Forminte, Vitelaru, Ambourouet (Jeremici '44) - Stevici, Cebotaru, Badescu (Achim '46), Dumitras (Dragomir '78) - Vasilache - Mulisa.

Antrenor: Zoran Filipovici.

Intalnirea a fost arbitrata la centru de Georgian Ionescu, ajutat la cele doua linii de Dragos Iliescu si Marius Nicoara.

Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...
USR acuză Guvernul că se joacă „cu prețurile la energie ca la păcănele”. „Plătim facturi mai mari decât pe piaţa liberă”
USR a transmis joi, 28 martie, că Guvernul Ciolacu minte când spune că ia măsuri în favoarea consumatorilor şi că scade facturile românilor. Partidul susține că de fapt Executivul...
#Rapid egal remiza Ceahlaul, #Rapid Bucuresti, #ceahlaul piatra neamt, #Liga I etapa 26 , #Liga I