Cât s-a terminat Gaz Metan Mediaș - Rapid, meci important pentru ambele echipe

Vineri, 04 Februarie 2022, ora 21:56
3388 citiri
Rapid. Foto: Facebook / FC Rapid 1923

Formaţia Rapid a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul susţinut, vineri, în deplasare, în compania echipei Gaz Metan Mediaş, în etapa a XXIV-a din Liga 1 Casa Pariurilor.

Pentru Gaz Metan a marcat Lixandru, în minutul 55, în timp ce pentru Rapid a punctat Goge, în minutul 3.

Gaz Metan: Buzbuchi - De Moura, Yuri, Horj, Dobrescu - Lixandru, Francisco Junior (Trif '85), I. Filip - Morar, Irobiso (Chamed '60), Grădinaru. Antrenor: Ilie Poenaru

Rapid: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Goge - Albu (Pănoiu '84), R. Ilie, Kait - Alami (Ioniţă '59), Marzouk (Bălan '73), Stahl (Sefer '46). Antrenor: Mihai Iosif

Cartonaşe galbene: Filip '38, Chamed '77 / Ilie '60

Arbitri: Cătălin Popa – Adrian Vornicu, Romică Bîrdeş – Florin Andrei

Observatori: Ioan Bogdan, Cristian Nica

Tot vineri, CS Mioveni şi FC Voluntari au încheiat la egalitate, scor 0-0.