Încă un meci jenant făcut de Rapid: fanii și-au pierdut răbdarea cu Bergodi

Luni, 15 Aprilie 2024, ora 22:39
2069 citiri
Rapid a pierdut cu 1-0

Rapid a pierdut în prelungiri meciul de acasă cu Sepsi. A fost a patra înfrângere din patru meciuri jucate de giuleșteni în play-off.

Rapid a pierdut meciul de acasă cu Sepsi: 1-0 pentru oaspeți cu un gol marcat de Debeljuh în prelungiri, după pasa lui Ștefănescu.

A fost un nou joc dezastruos al rapidiștilor, iar fanii i-au cerut demisia lui Cristiano Bergodi chiar dinainte ca Sepsi să marcheze singurul gol al meciului.

În tribune, Dan Șucu era imaginea deznădejdii și probabil că antrenorul italian își va întrerupe contractul cu Rapid, echipă care are 28 de puncte și a căzut pe locul 5 în play-off.

Sepsi, locul 6, are 27 de puncte.

RAPID: Aioani – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Hromada, Oaidă (Emmers 61), Hasani (Burmaz 65) – E. Krasniqi, A. Rrahmani, Petrila (Funsho Bamgboye 61). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

SEPSI: Niczuly – Oroian (Oteliţă 73), D. Ciobotariu, Kecskes, A. Dumitrescu – N. Păun (Aganovic 84) – K. Varga (M. Ştefănescu 65), Kallaku (R. Varga 73), Alimi, Fl. Ştefan – Safranko (Debeljuh 65). ANTRENOR: Bernd Stork

Cartonaşe galbene: Săpunaru 7, A. Rrahmani 78, Hromada 85 / Oroian 8, Alimi 25, Safranko 43

Arbitri: Florin Andrei - Mircea Grigoriu, Adrian Vornicu - Andrei Antonie

Arbitri VAR: Iulian Dima - Florian Vişan

Observator: Liviu Ciubotariu

Quarterly Report - Editia 4

Campionatul Mondial care va fi găzduit de România în 2025, la Sepsi Arena
Municipiul Sfântu Gheorghe va găzdui Campionatul Mondial de hochei, Divizia I, Grupa A, la masculin, ce va avea loc anul viitor, a anunţat vineri, Federaţia Română de Hochei pe gheaţă....