Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Rapid - Sepsi, meci dramatic în Liga 1. Rezultatul final s-a decis în prelungiri

Vineri, 11 Februarie 2022, ora 22:04
3269 citiri
Rapid a remizat cu Sepsi în Liga 1

Formaţia FC Rapid a remizat, vineri, la Mioveni, scor 1-1, cu echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XXVI-a a Ligii 1 Casa Pariurilor, în care a egalat pe final şi a jucat o mare parte a partidei în inferioritate numerică.

Au marcat: Ioniţă ‘90+2 / Ştefănescu ‘50. În minutul 33, de la gazde a fost eliminat Albu pentru o intervenţie dură la Achahbar.

Rapid: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, J. Morais – Al. Albu, Kait (Goge ’78) – Sefer (Ioniţă ’71), Marzouk (Moise ’36), R. Ilie (Pănoiu ’77) – Vojtus (Bălan ’72). Antrenor: Mihai Iosif

Sepsi: Nizuly – Dimitrov, Ninaj, Bg. Mitrea, A. Dumitrescu – E. Gonzalez (Vaşvari ’76), Aganovic – Bărbuţ (Askovski ’76), Achahbar (Păun ’36), M. Ştefănescu (Golofca ’75) – Al. Tudorie (Luckassen ’84). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Ilie ’19 / Bărbuţ ’37, Păun ’60, Ştefănescu ‘68

Cartonaş roşu: Albu ‘33

Arbitri: Sebastian Colţescu - George Neacşu, Marius Badea - Viorel Flueran

Observatori: Adrian Vidan, Ion Marin

Cine e fotbalistul de la FCSB care l-a înfuriat pe Gigi Becali după egalul cu Sepsi
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Meciul de la Sf. Gheorghe a...
FCSB a irosit o nouă șansă de a deveni campioană. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi, cu Florinel Coman accidentat