Craciunescu jr. a facut praf meciul Craiova - Rapid

Sambata, 18 Septembrie 2010, ora 08:25
2357 citiri
gsp.ro

Teodor Craciunescu a comis mai multe greseli grave in meciul pe care Universitatea Craiova si Rapid l-au disputate vineri seara in Banie.

Fiul fostului mare arbitru international a scapat meciul din mana si a dezavantajat ambele echipe.

Mai intai, Craciunescu l-a eliminat cu usurinta in minutul 50 pe Ovidiu Herea pentru o lovire asupra lui Gaman, insa reluarile TV au aratat ca intre cei doi nu a exista un contact cu intensitate, iar cel care a atacat a fost olteanul.

In plus, decizia a fost luata la trei minute dupa ce faza a avut loc, iar Teo Craciunescu l-a intrebat pe Gaman numele celui care l-a lovit, deoarece nu vazuse faza.

Craciunescu jr. s-a revansat in minutul 63, cand a oferit un penalty gratuit pentru Rapid, dupa un duel intre Cassio si Dananae.

Fiul fostului arbitru international nu se afla la primul meci stricat din acest sezon, cel mai cunoscut fiind cel dintre CFR Cluj si Astra.

Universitatea Craiova si Rapid au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 8-a a Ligii 1.

C.M.

Vedeta Rapidului, Albion Rrahmani, pe lista unui club celebru din Germania. Ce altă echipă a fost refuzată de Rapid
Albion Rrahmani este unul dintre jucătorii de bază ai Rapidului fiind un atacant în mare formă în acest sezon ân ciuda unei accidentări serioase. Kosovarul este dorit de un club mare din...
Doliu la Universitatea Craiova. A murit portarul ”Campioanei Unei Mari Iubiri”
Fostul portar Florin Oprea, care a fost titular între buturile echipei de fotbal Universitatea Craiova în sezonul 1973-1974, în care alb-albaştrii au cucerit primul lor titlu din palmares, a...