Rapid castiga la Braila inca un meci de Liga 2

Duminica, 29 Septembrie 2013, ora 14:18
1832 citiri

Rapid Bucuresti a ajuns la al treilea succes consecutiv cu antrenorul Viorel Moldovan pe banca, dupa un 2-1 obtinut duminica dimineata la Braila, in etapa curenta de Liga 2.

Gazdele de la CF au condus din minutul 22 dupa golul lui Campeanu, fiind egalate insa 6 minute mai tarziu, cand Ionita II a transformat corect un penalti.

Golul decisiv, al victoriei giulestene, a fost inscris de Martin, in minutul 68.

Rapid obtine astfel a treia victorie in liga a doua si ajunge la 11 puncte in clasamentul Seriei I. Echipa lui Moldovan este pe locul al treilea in clasament, in spatele lui FC Clinceni si CSMS Iasi.

Braila: Comanescu - Spiridon, Ignat, Ivan, Necoara - Dima, Neagoe, Ochia, Frunza - Ciocalteu, Campeanu.

Rezerve: Leu - Ndigwe, Colilie, Olenic, Stangaciu, Iordache, Cazan.

Antrenor: Alin Panzaru.

Rapid: Draghia - I. Voicu, Tanc, Lung, N. Vasile - Iacob - Martin, Ionita, Pancu, Doman - Ciolacu.

Rezerve: Misa - Negru, Obed, Selagea, Lukanovic, C. Gheorghe, M. Stoica.

Antrenor: Viorel Moldovan.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#rapid victorie liga 2, #rapid bate braila liga 2, #rapid trei victorii la rand liga, #liga 2 cronica braila rapid , #stiri Rapid