"Farmecul vietii" revine in Liga 1. Rapid a promovat matematic in primul esalon

Duminica, 22 Mai 2016, ora 15:53
4570 citiri

Rapid Bucuresti a promovat matematic in Liga 1, dupa o victorie superba duminica in fata celor de la Academica Clinceni, scor 3-1, in runda cu numarul 9 a fazei de play-off a Seriei 1 din Liga 2.

Golurile au fost semnate de Vladut Morar pentru Rapid, fostul clujean marcand o dubla in minutele 43 si 74. Al treilea gol a fost marcat de Cushnir in minutul 83.

Liviu Ganea, fostul dinamovist, a marcat singurul gol pentru Clinceni, in minutul 72.

Rapid revine asadar in primul esalon fotbalistic din Romania, dupa doar un an de pauza si de exil in Liga 2.

Ramane de vazut daca se va mai pune problema acelei depunctari cerute de FIFA, acele 6 puncte penalizare pentru restanta financiara datorata nigerianului Obed, de 57.000 de euro.

Mai este o singura etapa de disputat in Liga 2, sambata viitoare Rapidul mergand in deplasare la SC Bacau.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Rapid Bucuresti revine Liga 1, #Rapid promovare matematica Liga 1, #Rapid victorie Clinceni Liga 2 , #stiri Rapid