Rapid castiga Cupa Romaniei in fata Stelei, faza pe Bucuresti

Duminica, 10 Iunie 2018, ora 21:53
5650 citiri

Rapid Bucuresti a cucerit Cupa Romaniei la fotbal, faza pe Bucuresti insa, dupa un meci in fata marii rivale CSA Steaua, scor 3-1, partida desfasurata pe stadionul Dinamo din Bucuresti, de pe soseaua Stefan cel Mare.

Golurile au fost reusite de Vlada in minutul 1 al intalnirii, plus minutul 56, Daniel Niculae in minutul 45 plus 2, in timp ce Radu a marcat golul de onoare al Stelei in minutul 74.

Vlada a marcat aproape la prima faza de atac a partidei, dupa ce a profitat de o iesire la offside total haotica a apararii lui Marius Lacatus. In minutele de prelungire ale primei reprize, Daniel Niculae a marcat si el, dupa ce a scapat din marcaj si a sutat fara preluare, naprasnic, fara sperante pentru portarul Iancu.

Acelasi Vlada a realizat dubla in minutul 56, dupa o incursiune personala splendida si dupa o pasa venita de la Niculae. Golul Stelei a venit cu un sfert de ora inainte de final, dupa o lovitura de cap a lui Radu.

In jur de 4000 de oameni au asistat la acest joc, iar in tribuna oficiala a luat loc si Marius Sumudica, fostul idol din Giulesti.

Rapid Bucuresti a castigat deja faza pe Bucuresti a Ligii 4 si va disputa un baraj cu campioana din judetul Giurgiu pentru promovarea in L3, e vorba de AS Singureni.

Jocul va fi in dubla mansa si va avea loc pe 16 si 23 iunie.

Rapid (4-4-2): Ignat - Voicu, Iacob, Maftei, Stancu - Grigore, Durita, Ladaru, Goge - Vlada, D. Niculae.

Steaua (3-4-3): Iancu - Paduret, Lolescu, Radu - Jitaru, Rasdan, Valcea, Turbatu - Camara, Batfoi, Predescu.

Satisfacția candidatului AUR la Primăria Capitalei: "PSD și PNL au ajuns la soluțiile pe care le-au aruncat la gunoi inițial"
Decizia PSD și PNL de a renunța la candidatul comun Cătălin Cîrstoiu pentru primăria Bucureștiului a fost ironizată de toate partidele de opoziție. Mihai Enache, candidatul AUR la...
Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
#Rapid castiga finala Cupei Steaua, #Rapid Steaua finala Cupei pe Bucuresti, #Rapid noua victorie cu rivala Steaua , #stiri Rapid