Rapid Bucuresti si-a aflat adversara din barajul pentru promovarea in Liga 3

Duminica, 10 Iunie 2018, ora 16:32
5338 citiri

Dupa ce a castigat Liga 4 din Bucuresti, la mare lupta cu CSA Steaua, Rapid si-a aflat duminica si adversara din barajul pentru promovarea in liga cu numarul 3 din Romania.

E vorba de campioana judetului Giurgiu, AS Singureni, care a trecut in meciul decisiv jucat pe teren neutru de Argesul Mihailesti, scor 3-1, castigand Liga 4 din Giurgiu.

Partida a avut loc pe stadionul din Bolintin Deal.

Ilie in minutele 12 si 16 si Sorin Niculescu in minutul 83 au marcat golurile echipei unde a activat in trecut si Danut Lupu, fostul mare jucator al Rapidului, care a fost si el prezent la meci, pe banca tehnica, dand sfaturi jucatorilor de pe teren.

La joc a asistat si antrenorul Rapidului, Constantin Schumacher.

Barajul pentru promovarea in L3 se va juca in dubla mansa, pe 16 si 23 iunie.

Pana atunci, Rapid va evolua duminica pe stadionul Dinamo in fata marii rivale Steaua, in finala Cupei Romaniei, faza pe Bucuresti, la ora 20.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Rapid stie adversara baraj de promovare, #Rapid versus Singureni meci de promovare , #stiri Rapid