Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Rapid castiga in ultima secunda si continua sa defileze in Liga 2

Duminica, 13 Octombrie 2013, ora 08:28
2702 citiri

Rapid Bucuresti a castigat ultimul meci disputat in Liga 2, sambata seara, in Giulesti, in compania celor de la Farul Constanta.

Meciul a fost unul spectaculos si s-a terminat 3-2 in favoarea gazdelor. Acestea au condus cu 2-0 inca din primele 10 minute, dupa reusitele semnate Herea si Florea, ultimul fiind un autugol.

Farul s-a trezit mai greu, reusind golul de 1-2 abia in minutul 61. Atunci Nicola a marcat, dupa o centrare a lui Cretu.

Egalarea a venit cinci minute mai tarziu, cand Ivanovici a profitat de o greseala a lui Stoica si a marcat in plasa lui Draghia.

Finalul de meci a fost insa cu noroc pentru Rapid, care a marcat in ultimele secunde ale partidei, prin Ionita II, pasatorul decisiv fiind Martin.

Rapid se afla pe primul loc in clasamentul Seriei 1, cu 14 puncte acumulate dupa primele 6 runde, iar de la venirea lui Viorel Moldovan pe banca tehnica, echipa are numai victorii.

Rapid: Draghia - Voicu (cpt.), Tanc, D. Lung, M. Stoica - Lazea, Selagea - Doman, Al. Ionita II, Cl. Herea - Lukanovic.

Rezerve: Plopeanu - Mindu, Al. Iacob, V. Negru, Obed, Al. Coman, Martin.

Antrenor: Viorel Moldovan.

Farul: Curca (cpt.) - Nitescu, Bumbac, Buzea, Mansur - I. Florea, Nicola - Ivanovici, Coconasu, N. Cretu - Igirosanu.

Rezerve: V. Neagu - Ravoiu, Tothazan, Bolat, Ed. Nastase, Pazlaru, Butoi.

Antrenor: Ion Rauta.

Arbitru: Florin Mihai Marcu.

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#rapid bate farul liga 2, #rapid defilare liga 2, #rapid victorie ultima secunda farul, #rapid farul cronica liga 2 , #stiri Rapid