Rapid - FC Arges, scor 1-2, in Liga a II-a. Oaspetii au marcat golul victoriei in minutul 90+1

Marti, 21 Iulie 2020, ora 20:56
4435 citiri

Rapid Bucuresti a fost invinsa, marti, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), de FC Arges, in etapa a III-a a play-off-ului Ligii a II-a.

Au marcat: Draghiceanu '85 / Marius Serbanica '56, Serban '90+1.

Tot marti, de la ora 21.00, se disputa meciul Turris-Oltul Turnu Magurele - Petrolul Ploiesti.

In clasament conduce UTA, cu 29 de puncte, dupa trei meciuri din play-off, urmata de Turris-Oltul, 24 de puncte (2), FC Arges, 23 de puncte (2), Petrolul, 21 de puncte (2), Rapid, 21 de puncte (3) si CS Mioveni, 21 de puncte (2).

Veteranul Rapidului îi face loc lui Șumudică, mesaj cu trimitere către Dan Șucu
Rapid l-a schimbat pe Cristiano Bergodi din postura de antrenor cu un trio de antrenori interimari, principal fiind Bogdan Lobonț. O mare parte a fanilor îl cer însă pe Marius Șumudică,...
Perla lui Hagi la primul gol în SUA. Americanii au plătit 3 milioane de dolari și l-au trimis în liga a treia!
Enes Sali a fost transferat de Farul în SUA pentru 3 milioane de dolari. Puștiul talentat de Farul a avut însă un debut ezitant dar iată că acum a reușit să și înscrie. FC Dallas l-a...