Rapid mai scoate un rezultat bun in amicale, cu o formatie de play-off din Liga 1

Duminica, 07 Iunie 2020, ora 08:14
3470 citiri

Rapid Bucuresti, formatie de liga secunda din Romania, a remizat sambata cu Astra Giurgiu intr-unul dintre ultimele meciuri test inainte de reluarea campionatelor in Liga 1 si Liga 2 dupa pauza de peste 2 luni cauzata de pandemia de coronavirus.

Dupa ce a pierdut cu Dinamo la limita, scor 0-1, Rapid a facut egal cu Astra, scor 2-2, in fata unei trupe care tocmai a aflat ca nu a primit licenta pentru cupele europene din viitorul sezon.

Pentru Astra a fost prima partida dupa pauza provocata de coronavirus. Dan Alexa, antrenor la Rapid acum, s-a intalnit cu aceasta ocazie cu fostii sai elevi.

Giurgiuvenii au marcat prin Vasile Gheorghe (in minutul 3) si Kehinde Fatai (71), in timp ce de la Rapid a punctat Marian Draghiceanu o "dubla" in minutele 45 si 51. De remarcat ca la Astra a revenit si Constantin Budescu.

Iata formula de start a Rapidului: Popa - Bonnin, Manole, Sefer Lazar, Draghiceanu, Carstocea, Mallo, Voicu, Jorza, Hlistei.

Astra e pe locul 4 in Liga 1, inainte de reluarea sezonului, in timp ce Rapid va evolua intr-un play-off de 6 echipe disputat intr-o singura mansa pentru promovarea in L1, alaturi de UTA, FC Arges, Mioveni, Turris si Petrolul.

Ciolacu vrea reducerea atribuțiilor primarului general: Dependența edililor de sector nu trebuie să fie atât de mare VIDEO
Premierul Marcel Ciolacu a declarat miercuri că este nevoie de o lege specială a Capitalei şi că "este evident" că dependenţa primarilor de sector "nu trebuie să fie atât de mare de...
Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
#Rapid egal cu Astra amical Liga, #Rapid face egal cu echipa care , #stiri Rapid