Rapidistii s-au batut ca in filme cu Banik Ostrava

Sambata, 06 Februarie 2010, ora 17:10
2070 citiri

Rapid a terminat la egalitate, scor 2-2, impotriva cehilor de la Banik Ostrava, insa meciul s-a terminat cu cinci minute mai devreme din cauza unei batai intre jucatorii celor doua echipe.

Golurile giulestenilor au fost marcate de Ovidiu Herea, in minutul 66 din penalty, si de Juliano Spadacio, din lovitura libera in minutul 83.

Partida s-a intrerupt, insa, in minutul 85. Suparat ca un adversar l-a jenat la o faza fixa, Bornescu a sarit la bataie si a inceput sa-l ia la pumni si picioare.

Fost pugilist, Bornescu a avut castig de cauza, fiind ajutat si de ceilalti jucatori de pe teren si de pe banca de rezerve, care s-au luat la incaierare cu jucatorii cehi.

C.M.

Calificare la pas pentru Rapid în Final Four. Când are loc turneul pentru medalii
Echipa de handbal feminin Rapid Bucureşti este ultima calificată la Turneul Final Four al Cupei României, după ce a învins miercuri, în deplasare şi în manşă unică, formaţia Gloria...
Dan Șucu, nervos după apariția stenogramelor compromițătoare: ”Vă rog să mă lăsați în pace!”
Au fost făcute publice discuțiile uluitoare dintre președintele Rapidului, Daniel Niculae, și Liviu Ungurean („Bocciu”), liderul galeriei Rapidului care a fost reținut pentru 30 de zile...