Rapidul pierde la scor de neprezentare derbiul pentru promovare cu Dunarea Calarasi

Miercuri, 11 Mai 2016, ora 20:33
3929 citiri

Rapid a pierdut la scor de neprezentare derbiul pentru promovarea directa in Liga 1 cu cei de la Dunarea Calarasi.

Dunarea s-a impus cu un neverosimil 3-0, la capatul unei partide in care giulestenii au acuzat vehement arbitrajul.

Alami a deschis scorul inca din minutul 2, Stoica a dublat avantajul in minutul 64, iar Valentin Andrei a "inchis tabela" cu patru minute inainte de final.

In urma acestui rezultat, Dunarea a urcat pe primul loc in clasamentul Seriei I din Liga 2, la egalitate de puncte cu Rapidul.

Divizia secunda se va incheia peste patru etape, iar echipele aflate pe primele pozitii in cele doua serii promoveaza direct, in timp ce ocupantele locurilor secunde merg la baraj.

La pauza, antrenorul celor de la Rapid, Dan Alexa, s-a taiat la mana dupa ce a reusit sa rupa usa vestiarului de la Calarasi. A fost transportat de urgenta la spital, revenind la stadion dupa fluierul de final.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...